Detacheerders zien omzet stijgen ondanks coronacrisis
OPIJNEN (ANP) - De omzet van detacheerders is ondanks de coronacrisis in het vierde kwartaal met 2,5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode het jaar ervoor. Dat meldt de Vereniging van Detacheerders Nederland (VvDN). Over heel coronajaar 2020 bleef de daling van de omzet beperkt tot 0,4 procent.
Volgens de branchevereniging is de krimp onder meer klein gebleven doordat de omzet per gedetacheerde met ruim 7 procent is gestegen ten opzichte van het eerste kwartaal van vorig jaar. Een detacheringsbureau neemt medewerkers in dienst, die tegen een vergoeding tijdelijk bij andere bedrijven werken. Zo kunnen ondernemingen voor een periode gespecialiseerd personeel inhuren.
"Onze sector mag als geheel niet ontevreden zijn. De cijfers wijzen uit dat we robuust zijn en dat we ons meer dan bewezen hebben", zegt voorzitter Maikel Pals van VvDN. Het aantal gedetacheerden liep in sommige sectoren hard terug maar in andere sectoren was juist sprake van een opleving.
Extra juristen
Zo steeg het aantal gedetacheerden in de publieke sector in het vierde kwartaal met 9 procent ten opzichte van het kwartaal ervoor. Overheidsinstanties hebben bijvoorbeeld extra juristen nodig om coronasteunmaatregelen goed uit te voeren.
Ook de vraag naar HRM-specialisten groeide flink als gevolg van de aanhoudende coronapandemie. "Dit komt doordat veel organisaties de wens hebben om meer aandacht te besteden aan het personeel. Personeel heeft na zo veel maanden grotendeels thuis zitten extra begeleiding en aandacht nodig", zegt Pals.
Uitzendbranche
De uitzendbranche heeft het duidelijk zwaarder. In 2020 daalde het aantal uitzenduren met 14 procent ten opzichte van een jaar eerder. Het verschil tussen detacheren en uitzenden is dat een gedetacheerde in dienst is bij het detacheringsbedrijf. Een uitzendkracht heeft meestal een tijdelijk contract bij de werkgever. Gedetacheerden, vaak specialisten met werkervaring, hebben daardoor meer zekerheid dan uitzendkrachten.
De leden van VvDN vertegenwoordigen ruim een derde van de omzet van de markt. De totale omzet van detacheerders ligt in Nederland rond de 6,2 miljard euro.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.
4 uur geleden