Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale

Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale

EINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest ziet het tweeluik met Borussia Dortmund als een unieke kans voor PSV om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik was wel tevreden met de loting. We hadden ook sterkere tegenstanders kunnen treffen, maar Dortmund blijft Dortmund. Ik denk dat beide ploegen nu evenveel kans hebben, morgen gaan we het zien", zei de linkervleugelverdediger van de Eindhovenaren.

Dest komt in het Philips-stadion mogelijk tegenover Donyell Malen te staan. De voormalig PSV'er is hersteld van knieklachten. "Ik ken hem van vroeger, in de jeugd van Ajax heb ik samen met hem gespeeld. En later was hij, als voetballer van PSV, juist mijn tegenstander in de duels met Ajax", aldus de Amerikaans international. "Hij is snel, behendig en heeft een goede balbehandeling. Malen is zeker geen makkelijke speler om tegen te spelen."

Malen is een buitenspeler met diepgang. Dest houdt er als back ook van de aanval te kiezen. "Als wij veel de bal hebben, zal hij veel moeten verdedigen. Andersom zal ik veel achter hem aan moeten als zij de bal hebben. Het liefst gaat hij achter mij aan."

Droom van toernooiwinst

Johan Bakayoko, ploeggenoot van Dest, wil met PSV graag de Champions League winnen, zei hij. "Dat is ook mijn droom, maar ik denk niet dat we zover zijn", aldus Dest. "We kunnen er wel naartoe groeien. Aan het begin van het seizoen had niemand verwacht dat wij al zover zouden zijn. Deze wedstrijden zijn niet te vergelijken met de duels in de Eredivisie. Teams zijn vaak veel fysieker, het gaat sneller. Of dit de wedstrijd van het jaar wordt? Hopelijk niet, dat zou betekenen dat we een ronde verder komen."

Borussia Dortmund staat in de Bundesliga op de vierde plek. In de Champions League eindigde de club als eerste in een sterke poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Ik denk dat dat wel iets zegt", aldus Dest. "Dortmund is een team met veel kwaliteit. Als zij een keer een mindere wedstrijd spelen, zegt mij dat niets."

Meer uit Voetbal

Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

2 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

6 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

7 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

9 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

11 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

12 uur geleden
Herstelde Rosa kan met Ajax tegen Benfica spelen

AMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."

13 uur geleden