Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale

Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale

EINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest ziet het tweeluik met Borussia Dortmund als een unieke kans voor PSV om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik was wel tevreden met de loting. We hadden ook sterkere tegenstanders kunnen treffen, maar Dortmund blijft Dortmund. Ik denk dat beide ploegen nu evenveel kans hebben, morgen gaan we het zien", zei de linkervleugelverdediger van de Eindhovenaren.

Dest komt in het Philips-stadion mogelijk tegenover Donyell Malen te staan. De voormalig PSV'er is hersteld van knieklachten. "Ik ken hem van vroeger, in de jeugd van Ajax heb ik samen met hem gespeeld. En later was hij, als voetballer van PSV, juist mijn tegenstander in de duels met Ajax", aldus de Amerikaans international. "Hij is snel, behendig en heeft een goede balbehandeling. Malen is zeker geen makkelijke speler om tegen te spelen."

Malen is een buitenspeler met diepgang. Dest houdt er als back ook van de aanval te kiezen. "Als wij veel de bal hebben, zal hij veel moeten verdedigen. Andersom zal ik veel achter hem aan moeten als zij de bal hebben. Het liefst gaat hij achter mij aan."

Droom van toernooiwinst

Johan Bakayoko, ploeggenoot van Dest, wil met PSV graag de Champions League winnen, zei hij. "Dat is ook mijn droom, maar ik denk niet dat we zover zijn", aldus Dest. "We kunnen er wel naartoe groeien. Aan het begin van het seizoen had niemand verwacht dat wij al zover zouden zijn. Deze wedstrijden zijn niet te vergelijken met de duels in de Eredivisie. Teams zijn vaak veel fysieker, het gaat sneller. Of dit de wedstrijd van het jaar wordt? Hopelijk niet, dat zou betekenen dat we een ronde verder komen."

Borussia Dortmund staat in de Bundesliga op de vierde plek. In de Champions League eindigde de club als eerste in een sterke poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Ik denk dat dat wel iets zegt", aldus Dest. "Dortmund is een team met veel kwaliteit. Als zij een keer een mindere wedstrijd spelen, zegt mij dat niets."

Meer uit Voetbal

Willem II na nederlaag tegen Heracles in grote degradatiezorgen

TILBURG (ANP) - Willem II moet steeds meer vrezen voor degradatie na de thuisnederlaag van 2-1 tegen Heracles Almelo. De Tilburgers kunnen zich niet meer rechtstreeks handhaven in de Eredivisie. Vooralsnog zal de club als nummer zestien in de nacompetitie degradatie moeten zien te voorkomen, maar in een donker scenario is ook directe degradatie naar de eerste divisie nog mogelijk als Willem II ook de laatste twee competitiewedstrijden verliest.

50 minuten geleden
WK voetbal voor vrouwen vanaf 2031 met 48 landenteams

ZÜRICH (ANP) - Het WK voetbal voor vrouwen wordt vanaf 2031 uitgebreid van 32 naar 48 landenteams. Dat heeft de FIFA besloten. Het aantal wedstrijden op de eindronde gaat daardoor van 64 naar 104.

2 uur geleden
Vitesse bevestigt vertrek Van den Brom, Janssen keert terug

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.

5 uur geleden
FC Utrecht-trainer Jans wil graag 'geweldig' Europees ticket

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.

5 uur geleden
Aanvoerster Hendriks wil met PSV eindelijk KNVB-beker winnen

ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."

5 uur geleden
Bekerfinale tussen vrouwen van FC Twente en PSV niet uitverkocht

ZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.

6 uur geleden
Bosz laat zich niet afleiden en focust zich met PSV op topper

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.

7 uur geleden