Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale
EINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest ziet het tweeluik met Borussia Dortmund als een unieke kans voor PSV om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik was wel tevreden met de loting. We hadden ook sterkere tegenstanders kunnen treffen, maar Dortmund blijft Dortmund. Ik denk dat beide ploegen nu evenveel kans hebben, morgen gaan we het zien", zei de linkervleugelverdediger van de Eindhovenaren.
Dest komt in het Philips-stadion mogelijk tegenover Donyell Malen te staan. De voormalig PSV'er is hersteld van knieklachten. "Ik ken hem van vroeger, in de jeugd van Ajax heb ik samen met hem gespeeld. En later was hij, als voetballer van PSV, juist mijn tegenstander in de duels met Ajax", aldus de Amerikaans international. "Hij is snel, behendig en heeft een goede balbehandeling. Malen is zeker geen makkelijke speler om tegen te spelen."
Malen is een buitenspeler met diepgang. Dest houdt er als back ook van de aanval te kiezen. "Als wij veel de bal hebben, zal hij veel moeten verdedigen. Andersom zal ik veel achter hem aan moeten als zij de bal hebben. Het liefst gaat hij achter mij aan."
Droom van toernooiwinst
Johan Bakayoko, ploeggenoot van Dest, wil met PSV graag de Champions League winnen, zei hij. "Dat is ook mijn droom, maar ik denk niet dat we zover zijn", aldus Dest. "We kunnen er wel naartoe groeien. Aan het begin van het seizoen had niemand verwacht dat wij al zover zouden zijn. Deze wedstrijden zijn niet te vergelijken met de duels in de Eredivisie. Teams zijn vaak veel fysieker, het gaat sneller. Of dit de wedstrijd van het jaar wordt? Hopelijk niet, dat zou betekenen dat we een ronde verder komen."
Borussia Dortmund staat in de Bundesliga op de vierde plek. In de Champions League eindigde de club als eerste in een sterke poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Ik denk dat dat wel iets zegt", aldus Dest. "Dortmund is een team met veel kwaliteit. Als zij een keer een mindere wedstrijd spelen, zegt mij dat niets."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
10 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
12 uur geleden