Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale
EINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest ziet het tweeluik met Borussia Dortmund als een unieke kans voor PSV om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik was wel tevreden met de loting. We hadden ook sterkere tegenstanders kunnen treffen, maar Dortmund blijft Dortmund. Ik denk dat beide ploegen nu evenveel kans hebben, morgen gaan we het zien", zei de linkervleugelverdediger van de Eindhovenaren.
Dest komt in het Philips-stadion mogelijk tegenover Donyell Malen te staan. De voormalig PSV'er is hersteld van knieklachten. "Ik ken hem van vroeger, in de jeugd van Ajax heb ik samen met hem gespeeld. En later was hij, als voetballer van PSV, juist mijn tegenstander in de duels met Ajax", aldus de Amerikaans international. "Hij is snel, behendig en heeft een goede balbehandeling. Malen is zeker geen makkelijke speler om tegen te spelen."
Malen is een buitenspeler met diepgang. Dest houdt er als back ook van de aanval te kiezen. "Als wij veel de bal hebben, zal hij veel moeten verdedigen. Andersom zal ik veel achter hem aan moeten als zij de bal hebben. Het liefst gaat hij achter mij aan."
Droom van toernooiwinst
Johan Bakayoko, ploeggenoot van Dest, wil met PSV graag de Champions League winnen, zei hij. "Dat is ook mijn droom, maar ik denk niet dat we zover zijn", aldus Dest. "We kunnen er wel naartoe groeien. Aan het begin van het seizoen had niemand verwacht dat wij al zover zouden zijn. Deze wedstrijden zijn niet te vergelijken met de duels in de Eredivisie. Teams zijn vaak veel fysieker, het gaat sneller. Of dit de wedstrijd van het jaar wordt? Hopelijk niet, dat zou betekenen dat we een ronde verder komen."
Borussia Dortmund staat in de Bundesliga op de vierde plek. In de Champions League eindigde de club als eerste in een sterke poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Ik denk dat dat wel iets zegt", aldus Dest. "Dortmund is een team met veel kwaliteit. Als zij een keer een mindere wedstrijd spelen, zegt mij dat niets."
Meer uit Voetbal
PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
49 minuten geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.
59 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalcompetitie is komend weekend toch op tv te zien. Streamingsdienst DAZN meldt in een persbericht de wedstrijden uit te zenden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Quinten Timber en rechtsback Bart Nieuwkoop zitten donderdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Celtic in de Europa League op de reservebank. Trainer Robin van Persie geeft de voorkeur aan Oussama Targhalline en Jordan Lotomba.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Everton-voetballers Idrissa Gueye en Michael Keane hebben hun ruzie bijgelegd. Dat is te zien op een door ploeggenoot Thierno Barry gedeeld filmpje op Instagram, waarbij beide spelers in de trainingshal van Everton een geïmproviseerde boksring betreden en elkaar met een bokshandschoen aan al snel omhelzen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
2 uur geleden