Dest ziet duels met Dortmund als unieke kans op halen kwartfinale
EINDHOVEN (ANP) - Sergiño Dest ziet het tweeluik met Borussia Dortmund als een unieke kans voor PSV om de kwartfinales van de Champions League te bereiken. "Ik was wel tevreden met de loting. We hadden ook sterkere tegenstanders kunnen treffen, maar Dortmund blijft Dortmund. Ik denk dat beide ploegen nu evenveel kans hebben, morgen gaan we het zien", zei de linkervleugelverdediger van de Eindhovenaren.
Dest komt in het Philips-stadion mogelijk tegenover Donyell Malen te staan. De voormalig PSV'er is hersteld van knieklachten. "Ik ken hem van vroeger, in de jeugd van Ajax heb ik samen met hem gespeeld. En later was hij, als voetballer van PSV, juist mijn tegenstander in de duels met Ajax", aldus de Amerikaans international. "Hij is snel, behendig en heeft een goede balbehandeling. Malen is zeker geen makkelijke speler om tegen te spelen."
Malen is een buitenspeler met diepgang. Dest houdt er als back ook van de aanval te kiezen. "Als wij veel de bal hebben, zal hij veel moeten verdedigen. Andersom zal ik veel achter hem aan moeten als zij de bal hebben. Het liefst gaat hij achter mij aan."
Droom van toernooiwinst
Johan Bakayoko, ploeggenoot van Dest, wil met PSV graag de Champions League winnen, zei hij. "Dat is ook mijn droom, maar ik denk niet dat we zover zijn", aldus Dest. "We kunnen er wel naartoe groeien. Aan het begin van het seizoen had niemand verwacht dat wij al zover zouden zijn. Deze wedstrijden zijn niet te vergelijken met de duels in de Eredivisie. Teams zijn vaak veel fysieker, het gaat sneller. Of dit de wedstrijd van het jaar wordt? Hopelijk niet, dat zou betekenen dat we een ronde verder komen."
Borussia Dortmund staat in de Bundesliga op de vierde plek. In de Champions League eindigde de club als eerste in een sterke poule met Paris Saint-Germain, AC Milan en Newcastle United. "Ik denk dat dat wel iets zegt", aldus Dest. "Dortmund is een team met veel kwaliteit. Als zij een keer een mindere wedstrijd spelen, zegt mij dat niets."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
17 uur geleden