Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa
PRAAG (ANP) - Met Cyriel Dessers in een glansrol is Feyenoord doorgedrongen tot de achtste finales van de nieuwe Conference League. De ingevallen spits tekende voor beide doelpunten van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag (2-2). Opnieuw bewaarde hij zijn laatste doelpunt voor de blessuretijd.
Feyenoord is door het gelijkspel zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finales, die in maart worden afgewerkt. Dessers was eerder dit seizoen als invaller al goud waard in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ.
Dessers voorkwam met beide doelpunten dat Ofir Marciano de schlemiel van de avond werd. De vervanger van de positief op corona geteste Justin Bijlow ging bij beide doelpunten van de thuisploeg in de fout. Ook Guus Til zal opgelucht adem hebben gehaald. Hij kreeg na 37 minuten rood, waardoor Feyenoord lang met tien man speelde.
Te zacht
Het was niet alleen de schuld van Marciano dat Feyenoord in de 12e minuut op achterstand kwam. Maar hij speelde de bal wel te zacht naar Tyrell Malacia, die vervolgens apathisch bleef toekijken. Alexander Bah was wel bij de les. Hij onderschepte de bal en bood Peter Olayinka een bijna niet te missen kans (1-0).
Feyenoord incasseerde 6 minuten na de 1-0 een nieuwe teleurstelling toen Bryan Linssen aangeslagen van het veld moest. Uitgerekend zijn vervanger Cyriel Dessers tekende in de 31e minuut voor een mooie gelijkmaker, op aangeven van Jens Toornstra.
Feyenoord leek de wedstrijd even onder controle te hebben maar moest na 37 minuten met tien man verder. De Finse scheidsrechter bestrafte een forse tackle van Guus Til op Nicolae Stanciu aanvankelijk met een gele kaart, maar trok op advies van een grensrechter alsnog rood. In de Conference League is er voorlopig nog geen videoscheidsrechter actief.
Beste redding
Slavia viel aan na rust, met een man meer. Jan Kuchta dacht te scoren met een kopbal, maar doelman Marciano verrichtte zijn beste redding van de wedstrijd. Het was ook aan Marciano te wijten dat Slavia in de 66e minuut weer op voorsprong kwam. Hij verslikte zich in een afstandsschot, waardoor Kuchta kon scoren (2-1).
Bijna maakte Feyenoord nog gelijk in de slotfase. Maar de ingevallen Lutsharel Geertruida kopte via een Tsjechische verdediger op de lat. De wedstrijd leek gespeeld, totdat Dessers in blessuretijd opnieuw toesloeg. Hij vierde zijn doelpunt met zo'n 3000 fans van Feyenoord die op de tribune achter het doel stonden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
40 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
20 uur geleden