Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa

Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa

PRAAG (ANP) - Met Cyriel Dessers in een glansrol is Feyenoord doorgedrongen tot de achtste finales van de nieuwe Conference League. De ingevallen spits tekende voor beide doelpunten van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag (2-2). Opnieuw bewaarde hij zijn laatste doelpunt voor de blessuretijd.

Feyenoord is door het gelijkspel zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finales, die in maart worden afgewerkt. Dessers was eerder dit seizoen als invaller al goud waard in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ.

Dessers voorkwam met beide doelpunten dat Ofir Marciano de schlemiel van de avond werd. De vervanger van de positief op corona geteste Justin Bijlow ging bij beide doelpunten van de thuisploeg in de fout. Ook Guus Til zal opgelucht adem hebben gehaald. Hij kreeg na 37 minuten rood, waardoor Feyenoord lang met tien man speelde.

Te zacht

Het was niet alleen de schuld van Marciano dat Feyenoord in de 12e minuut op achterstand kwam. Maar hij speelde de bal wel te zacht naar Tyrell Malacia, die vervolgens apathisch bleef toekijken. Alexander Bah was wel bij de les. Hij onderschepte de bal en bood Peter Olayinka een bijna niet te missen kans (1-0).

Feyenoord incasseerde 6 minuten na de 1-0 een nieuwe teleurstelling toen Bryan Linssen aangeslagen van het veld moest. Uitgerekend zijn vervanger Cyriel Dessers tekende in de 31e minuut voor een mooie gelijkmaker, op aangeven van Jens Toornstra.

Feyenoord leek de wedstrijd even onder controle te hebben maar moest na 37 minuten met tien man verder. De Finse scheidsrechter bestrafte een forse tackle van Guus Til op Nicolae Stanciu aanvankelijk met een gele kaart, maar trok op advies van een grensrechter alsnog rood. In de Conference League is er voorlopig nog geen videoscheidsrechter actief.

Beste redding

Slavia viel aan na rust, met een man meer. Jan Kuchta dacht te scoren met een kopbal, maar doelman Marciano verrichtte zijn beste redding van de wedstrijd. Het was ook aan Marciano te wijten dat Slavia in de 66e minuut weer op voorsprong kwam. Hij verslikte zich in een afstandsschot, waardoor Kuchta kon scoren (2-1).

Bijna maakte Feyenoord nog gelijk in de slotfase. Maar de ingevallen Lutsharel Geertruida kopte via een Tsjechische verdediger op de lat. De wedstrijd leek gespeeld, totdat Dessers in blessuretijd opnieuw toesloeg. Hij vierde zijn doelpunt met zo'n 3000 fans van Feyenoord die op de tribune achter het doel stonden.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

6 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

6 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

9 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

12 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

12 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

17 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden