Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa

Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa

PRAAG (ANP) - Met Cyriel Dessers in een glansrol is Feyenoord doorgedrongen tot de achtste finales van de nieuwe Conference League. De ingevallen spits tekende voor beide doelpunten van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag (2-2). Opnieuw bewaarde hij zijn laatste doelpunt voor de blessuretijd.

Feyenoord is door het gelijkspel zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finales, die in maart worden afgewerkt. Dessers was eerder dit seizoen als invaller al goud waard in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ.

Dessers voorkwam met beide doelpunten dat Ofir Marciano de schlemiel van de avond werd. De vervanger van de positief op corona geteste Justin Bijlow ging bij beide doelpunten van de thuisploeg in de fout. Ook Guus Til zal opgelucht adem hebben gehaald. Hij kreeg na 37 minuten rood, waardoor Feyenoord lang met tien man speelde.

Te zacht

Het was niet alleen de schuld van Marciano dat Feyenoord in de 12e minuut op achterstand kwam. Maar hij speelde de bal wel te zacht naar Tyrell Malacia, die vervolgens apathisch bleef toekijken. Alexander Bah was wel bij de les. Hij onderschepte de bal en bood Peter Olayinka een bijna niet te missen kans (1-0).

Feyenoord incasseerde 6 minuten na de 1-0 een nieuwe teleurstelling toen Bryan Linssen aangeslagen van het veld moest. Uitgerekend zijn vervanger Cyriel Dessers tekende in de 31e minuut voor een mooie gelijkmaker, op aangeven van Jens Toornstra.

Feyenoord leek de wedstrijd even onder controle te hebben maar moest na 37 minuten met tien man verder. De Finse scheidsrechter bestrafte een forse tackle van Guus Til op Nicolae Stanciu aanvankelijk met een gele kaart, maar trok op advies van een grensrechter alsnog rood. In de Conference League is er voorlopig nog geen videoscheidsrechter actief.

Beste redding

Slavia viel aan na rust, met een man meer. Jan Kuchta dacht te scoren met een kopbal, maar doelman Marciano verrichtte zijn beste redding van de wedstrijd. Het was ook aan Marciano te wijten dat Slavia in de 66e minuut weer op voorsprong kwam. Hij verslikte zich in een afstandsschot, waardoor Kuchta kon scoren (2-1).

Bijna maakte Feyenoord nog gelijk in de slotfase. Maar de ingevallen Lutsharel Geertruida kopte via een Tsjechische verdediger op de lat. De wedstrijd leek gespeeld, totdat Dessers in blessuretijd opnieuw toesloeg. Hij vierde zijn doelpunt met zo'n 3000 fans van Feyenoord die op de tribune achter het doel stonden.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

11 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

11 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

12 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

12 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

14 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

14 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

15 uur geleden