Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa

Dessers laat Feyenoord na zeven jaar overwinteren in Europa

PRAAG (ANP) - Met Cyriel Dessers in een glansrol is Feyenoord doorgedrongen tot de achtste finales van de nieuwe Conference League. De ingevallen spits tekende voor beide doelpunten van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Slavia Praag (2-2). Opnieuw bewaarde hij zijn laatste doelpunt voor de blessuretijd.

Feyenoord is door het gelijkspel zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finales, die in maart worden afgewerkt. Dessers was eerder dit seizoen als invaller al goud waard in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ.

Dessers voorkwam met beide doelpunten dat Ofir Marciano de schlemiel van de avond werd. De vervanger van de positief op corona geteste Justin Bijlow ging bij beide doelpunten van de thuisploeg in de fout. Ook Guus Til zal opgelucht adem hebben gehaald. Hij kreeg na 37 minuten rood, waardoor Feyenoord lang met tien man speelde.

Te zacht

Het was niet alleen de schuld van Marciano dat Feyenoord in de 12e minuut op achterstand kwam. Maar hij speelde de bal wel te zacht naar Tyrell Malacia, die vervolgens apathisch bleef toekijken. Alexander Bah was wel bij de les. Hij onderschepte de bal en bood Peter Olayinka een bijna niet te missen kans (1-0).

Feyenoord incasseerde 6 minuten na de 1-0 een nieuwe teleurstelling toen Bryan Linssen aangeslagen van het veld moest. Uitgerekend zijn vervanger Cyriel Dessers tekende in de 31e minuut voor een mooie gelijkmaker, op aangeven van Jens Toornstra.

Feyenoord leek de wedstrijd even onder controle te hebben maar moest na 37 minuten met tien man verder. De Finse scheidsrechter bestrafte een forse tackle van Guus Til op Nicolae Stanciu aanvankelijk met een gele kaart, maar trok op advies van een grensrechter alsnog rood. In de Conference League is er voorlopig nog geen videoscheidsrechter actief.

Beste redding

Slavia viel aan na rust, met een man meer. Jan Kuchta dacht te scoren met een kopbal, maar doelman Marciano verrichtte zijn beste redding van de wedstrijd. Het was ook aan Marciano te wijten dat Slavia in de 66e minuut weer op voorsprong kwam. Hij verslikte zich in een afstandsschot, waardoor Kuchta kon scoren (2-1).

Bijna maakte Feyenoord nog gelijk in de slotfase. Maar de ingevallen Lutsharel Geertruida kopte via een Tsjechische verdediger op de lat. De wedstrijd leek gespeeld, totdat Dessers in blessuretijd opnieuw toesloeg. Hij vierde zijn doelpunt met zo'n 3000 fans van Feyenoord die op de tribune achter het doel stonden.

Meer uit Voetbal

Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

1 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup

YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.

2 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie dient klacht in tegen FIFA-baas om Trump

LONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

5 uur geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

8 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

8 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

10 uur geleden