Deskundigen schrikken van nieuwe richtlijn klimaatinstituut
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - 's Werelds belangrijkste beoordelaar van de klimaatdoelstellingen van bedrijven vindt het goed als ondernemingen compensatie met zogeheten carbon credits gebruiken om hun volledige CO2-uitstoot terug te dringen. Het door de Verenigde Naties gesteunde Science Based Target initiative (SBTi) maakt met die mededeling een ommezwaai en verschillende experts reageren geschokt.
Eerder probeerde het toonaangevende instituut het gebruik van deze vorm van CO2-compensatie nog te beperken. Er is namelijk veel kritiek op de markt voor carbon credits. Bedrijven brengen hun CO2-uitstoot en de emissies in hun leveringsketen dan niet echt terug, maar compenseren de uitstoot door verhandelbare credits te kopen.
SBTi, dat bedrijven helpt bij het maken van plannen om te voldoen aan het Klimaatakkoord van Parijs, zegt dat de herziene richtlijnen het resultaat zijn van uitgebreid onderzoek in de afgelopen maanden. De organisatie belooft daarbij nog te werken aan "specifieke vangrails en drempels" om een correct gebruik van de credits te garanderen.
Niettemin lijken sommige deskundigen overrompeld. Doreen Stabinsky, een Amerikaanse hoogleraar milieupolitiek, zet vraagtekens bij de wetenschap die aan deze stap ten grondslag ligt. Klimaatdenktank Carbon Market Watch laat weten dat het de stap "sterk veroordeelt" en een analist bij marktvorser Veyt waarschuwt voor een "hoog risico op greenwashing" als gevolg van het besluit. Bedrijven zouden zich daardoor milieuvriendelijker kunnen voordoen dan ze in werkelijkheid zijn.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden