Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen schrikken van nieuwe richtlijn klimaatinstituut

Deskundigen schrikken van nieuwe richtlijn klimaatinstituut

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - 's Werelds belangrijkste beoordelaar van de klimaatdoelstellingen van bedrijven vindt het goed als ondernemingen compensatie met zogeheten carbon credits gebruiken om hun volledige CO2-uitstoot terug te dringen. Het door de Verenigde Naties gesteunde Science Based Target initiative (SBTi) maakt met die mededeling een ommezwaai en verschillende experts reageren geschokt.

Eerder probeerde het toonaangevende instituut het gebruik van deze vorm van CO2-compensatie nog te beperken. Er is namelijk veel kritiek op de markt voor carbon credits. Bedrijven brengen hun CO2-uitstoot en de emissies in hun leveringsketen dan niet echt terug, maar compenseren de uitstoot door verhandelbare credits te kopen.

SBTi, dat bedrijven helpt bij het maken van plannen om te voldoen aan het Klimaatakkoord van Parijs, zegt dat de herziene richtlijnen het resultaat zijn van uitgebreid onderzoek in de afgelopen maanden. De organisatie belooft daarbij nog te werken aan "specifieke vangrails en drempels" om een correct gebruik van de credits te garanderen.

Niettemin lijken sommige deskundigen overrompeld. Doreen Stabinsky, een Amerikaanse hoogleraar milieupolitiek, zet vraagtekens bij de wetenschap die aan deze stap ten grondslag ligt. Klimaatdenktank Carbon Market Watch laat weten dat het de stap "sterk veroordeelt" en een analist bij marktvorser Veyt waarschuwt voor een "hoog risico op greenwashing" als gevolg van het besluit. Bedrijven zouden zich daardoor milieuvriendelijker kunnen voordoen dan ze in werkelijkheid zijn.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

3 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

4 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

6 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

6 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden