Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen schrikken van nieuwe richtlijn klimaatinstituut

Deskundigen schrikken van nieuwe richtlijn klimaatinstituut

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - 's Werelds belangrijkste beoordelaar van de klimaatdoelstellingen van bedrijven vindt het goed als ondernemingen compensatie met zogeheten carbon credits gebruiken om hun volledige CO2-uitstoot terug te dringen. Het door de Verenigde Naties gesteunde Science Based Target initiative (SBTi) maakt met die mededeling een ommezwaai en verschillende experts reageren geschokt.

Eerder probeerde het toonaangevende instituut het gebruik van deze vorm van CO2-compensatie nog te beperken. Er is namelijk veel kritiek op de markt voor carbon credits. Bedrijven brengen hun CO2-uitstoot en de emissies in hun leveringsketen dan niet echt terug, maar compenseren de uitstoot door verhandelbare credits te kopen.

SBTi, dat bedrijven helpt bij het maken van plannen om te voldoen aan het Klimaatakkoord van Parijs, zegt dat de herziene richtlijnen het resultaat zijn van uitgebreid onderzoek in de afgelopen maanden. De organisatie belooft daarbij nog te werken aan "specifieke vangrails en drempels" om een correct gebruik van de credits te garanderen.

Niettemin lijken sommige deskundigen overrompeld. Doreen Stabinsky, een Amerikaanse hoogleraar milieupolitiek, zet vraagtekens bij de wetenschap die aan deze stap ten grondslag ligt. Klimaatdenktank Carbon Market Watch laat weten dat het de stap "sterk veroordeelt" en een analist bij marktvorser Veyt waarschuwt voor een "hoog risico op greenwashing" als gevolg van het besluit. Bedrijven zouden zich daardoor milieuvriendelijker kunnen voordoen dan ze in werkelijkheid zijn.

Meer uit Financieel

Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

UTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.

29 minuten geleden
Voorzichtig herstel prijzen goud en zilver na enorme daling

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver lieten dinsdag voorzichtig herstel zien van de enorme prijsdalingen eerder. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore met ruim 4 procent tot meer dan 4800 dollar en zilver werd 7 procent duurder op ruim 82 dollar. Waarschijnlijk slaan koopjesjagers hun slag door te profiteren van de fors lagere prijzen.

37 minuten geleden
AkzoNobel verkoopt minder coatings door 'economische onzekerheid'

AMSTERDAM (ANP) - Verf- en coatingconcern AkzoNobel heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar minder verf en coatings verkocht. De onderneming wijt dat onder andere aan "macro-economische onzekerheid" in Noord-Amerika. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens werd tegelijkertijd winstgevender dankzij kostenbesparingen, waarbij vorig jaar 1800 banen verloren gingen.

43 minuten geleden
VS grootste markt voor chocolademaker Tony's ondanks heffingen

AMSTERDAM (ANP) - De Verenigde Staten groeiden vorig jaar uit tot de belangrijkste markt voor chocolademaker Tony's Chocolonely. Dit gebeurde ondanks de handelsoorlog die president Donald Trump ontketende door tal van landen importheffingen op te leggen. Het snelgroeiende Nederlandse bedrijf had ook last van stijgende cacaoprijzen en twee terugroepacties. Daardoor zag Tony's zich genoodzaakt de prijzen extra te verhogen.

1 uur geleden
ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

6 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

9 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

9 uur geleden