Deschamps roept Fransen Konaté en Clauss op voor duel met Oranje
PARIJS (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft verdedigers Ibrahima Konaté en Jonathan Clauss weer bij de selectie gehaald voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oranje van volgende week vrijdag. De spelers van Liverpool en Olympique Marseille zijn de opvallendste namen in de 23-koppige selectie, waar verder geen grote verrassingen in zitten. Op 17 oktober oefent de verliezend WK-finalist nog tegen Schotland.
Aanvoerder en sterspeler Kylian Mbappé zit ook bij de selectie, net als onder anderen medeaanvallers Antoine Griezmann en Olivier Giroud. De Fransen weten over een dag met welke spelers van het Nederlands elftal zij rekening moeten houden, als bondscoach Ronald Koeman zijn selectie bekendmaakt.
Frankrijk is na vijf wedstrijden nog zonder puntenverlies. Oranje volgt met een duel minder gespeeld op 9 punten. De eerste twee landen van de poule plaatsen zich voor het EK.
De Fransen waren in maart op eigen veld met 4-0 te sterk voor Oranje. Volgende week vrijdag kan Oranje in Amsterdam revanche nemen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
53 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
56 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
57 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
5 uur geleden