
Dertien arrestaties na demonstratie bij coronapersconferentie
DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft dinsdagavond dertien personen aangehouden bij een demonstratie bij het ministerie van Justitie in Den Haag. In dat gebouw aan de Turfmarkt hielden demissionair premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) een coronapersconferentie. De demonstranten zijn aangehouden voor belediging en het gooien van stenen en vuurwerk naar agenten.
De agenten hadden de honderden actievoerders eerder op de avond met een luidspreker opgeroepen naar de Koekamp te gaan, maar daar werd geen gehoor aan gegeven. De politie dreef de groep, die was aangezwollen tot enkele honderden demonstranten, uit elkaar en terug tot op de Bezuidenhoutseweg, weg van het ministerie. De politie werd daarbij bekogeld met zwaar vuurwerk, rookbommen en andere voorwerpen.
Op de Korte Voorhout voerde de Mobiele Eenheid later ook nog een charge uit tegen enkele tientallen demonstranten, die daarbij met bakstenen gooiden. Daar zijn meerdere aanhoudingen verricht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.
10 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.
11 uur geledenEMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".
11 uur geledenHERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.
14 uur geleden