Derde repatriëringsvlucht uit Marokko geland op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - De derde repatriëringsvlucht van Transavia met in Marokko gestrande reizigers is zondagmiddag iets na 13.30 uur geland op Schiphol. Er konden in totaal 189 mensen mee met de vlucht vanuit Marrakesh. Volgens een woordvoerster waren er uiteindelijk 160 zitplaatsen bezet.
Om te voorkomen dat het toestel met zo min mogelijk lege stoelen vertrok, probeerde Transavia passagiers te bellen om te controleren of ze sinds hun boeking niet al op een andere manier naar Nederland zijn gereisd.
Ook in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagavond kwamen er repatriëringsvluchten vanuit Marokko aan op de luchthaven. Aan boord van die vluchten zaten respectievelijk ongeveer 100 en 156 passagiers.
Tien repatriëringsvluchten
Marokko verbiedt sinds donderdag alle vluchten van en naar Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen in die landen. Transavia kreeg vrijdag toestemming van Marokko om tien repatriëringsvluchten uit te voeren. Na zondag staan er nu nog zeven vluchten naar Nederland gepland.
Maandag vertrekken er drie vluchten vanuit Marokko. Die vluchten zijn volgens Transavia bijna volledig volgeboekt. Desondanks zijn deze vluchten waarschijnlijk niet genoeg om iedereen die terug wil naar Nederland te brengen. In de weken voordat het vliegverbod werd aangekondigd zijn in totaal zo'n 3500 mensen met Transavia naar Marokko gevlogen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
5 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
16 uur geleden