Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Derde repatriëringsvlucht uit Marokko geland op Schiphol

Derde repatriëringsvlucht uit Marokko geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - De derde repatriëringsvlucht van Transavia met in Marokko gestrande reizigers is zondagmiddag iets na 13.30 uur geland op Schiphol. Er konden in totaal 189 mensen mee met de vlucht vanuit Marrakesh. Volgens een woordvoerster waren er uiteindelijk 160 zitplaatsen bezet.

Om te voorkomen dat het toestel met zo min mogelijk lege stoelen vertrok, probeerde Transavia passagiers te bellen om te controleren of ze sinds hun boeking niet al op een andere manier naar Nederland zijn gereisd.

Ook in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagavond kwamen er repatriëringsvluchten vanuit Marokko aan op de luchthaven. Aan boord van die vluchten zaten respectievelijk ongeveer 100 en 156 passagiers.

Tien repatriëringsvluchten

Marokko verbiedt sinds donderdag alle vluchten van en naar Nederland, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen in die landen. Transavia kreeg vrijdag toestemming van Marokko om tien repatriëringsvluchten uit te voeren. Na zondag staan er nu nog zeven vluchten naar Nederland gepland.

Maandag vertrekken er drie vluchten vanuit Marokko. Die vluchten zijn volgens Transavia bijna volledig volgeboekt. Desondanks zijn deze vluchten waarschijnlijk niet genoeg om iedereen die terug wil naar Nederland te brengen. In de weken voordat het vliegverbod werd aangekondigd zijn in totaal zo'n 3500 mensen met Transavia naar Marokko gevlogen.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

2 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

2 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

4 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

7 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

9 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

9 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

9 uur geleden