Derby tussen FC Twente en Heracles eindigt in gelijkspel
ENSCHEDE (ANP) - De derby tussen FC Twente en Heracles Almelo is in 1-1 geëindigd. FC Twente pakte voor het eerst sinds half maart weer een punt in de Eredivisie. Eerder dit seizoen eindigde het treffen tussen de twee provinciegenoten in Almelo ook in een gelijkspel (2-2).
De thuisploeg kwam pas in de 85e minuut op gelijke hoogte na een fraai schot van Danilo, die voor de zestiende keer trefzeker was voor FC Twente. Mats Knoester had Heracles in de 70e minuut op voorsprong gezet met een goed geplaatste kopbal na een voorzet vanaf de linkerflank van Rai Vloet.
Een kwartier voor tijd vond er een opmerkelijk moment plaats. FC Twente leek een penalty te krijgen, maar de beslissing werd op aanraden van de VAR teruggedraaid. De reden was dat bij het begin van de aanval de bal niet stillag bij de doeltrap van keeper Joël Drommel. Trainer Ron Jans en de spelers konden het nauwelijks geloven dat scheidsrechter Allard Lindhout voor zoiets kleins terugkwam op zijn beslissing, maar bleven jagen op de gelijkmaker. Die kwam er niet veel later.
Jans had zijn ploeg op een flink aantal plekken gewijzigd; Luciano Narsingh, Queensy Menig, Godfried Roemeratoe en Dario Dumic begonnen op de bank. Wout Brama was de captain.
FC Twente heeft nu twaalf thuisduels op een rij niet gewonnen, een negatief clubrecord.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
7 uur geleden