Derby tussen FC Twente en Heracles eindigt in gelijkspel
ENSCHEDE (ANP) - De derby tussen FC Twente en Heracles Almelo is in 1-1 geëindigd. FC Twente pakte voor het eerst sinds half maart weer een punt in de Eredivisie. Eerder dit seizoen eindigde het treffen tussen de twee provinciegenoten in Almelo ook in een gelijkspel (2-2).
De thuisploeg kwam pas in de 85e minuut op gelijke hoogte na een fraai schot van Danilo, die voor de zestiende keer trefzeker was voor FC Twente. Mats Knoester had Heracles in de 70e minuut op voorsprong gezet met een goed geplaatste kopbal na een voorzet vanaf de linkerflank van Rai Vloet.
Een kwartier voor tijd vond er een opmerkelijk moment plaats. FC Twente leek een penalty te krijgen, maar de beslissing werd op aanraden van de VAR teruggedraaid. De reden was dat bij het begin van de aanval de bal niet stillag bij de doeltrap van keeper Joël Drommel. Trainer Ron Jans en de spelers konden het nauwelijks geloven dat scheidsrechter Allard Lindhout voor zoiets kleins terugkwam op zijn beslissing, maar bleven jagen op de gelijkmaker. Die kwam er niet veel later.
Jans had zijn ploeg op een flink aantal plekken gewijzigd; Luciano Narsingh, Queensy Menig, Godfried Roemeratoe en Dario Dumic begonnen op de bank. Wout Brama was de captain.
FC Twente heeft nu twaalf thuisduels op een rij niet gewonnen, een negatief clubrecord.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden