Derby IJsselmeervogels - Spakenburg afgelast om risico supporters
SPAKENBURG (ANP) - De derby in de tweede divisie tussen IJsselmeervogels en Spakenburg gaat zaterdag niet door. Volgens burgemeester Melis van de Groep van Bunschoten is het risico dat de doorgaans fanatieke supporters massaal buiten het sportcomplex samenkomen, te groot. Vanwege de landelijk geldende coronamaatregelen is er geen publiek bij de wedstrijd welkom.
Daardoor was de burgemeester bang dat de openbare orde buiten het terrein in gevaar zou komen. Het is nog niet duidelijk wanneer de altijd zwaarbeladen derby tussen de twee Spakenburgse clubs wordt ingehaald.
IJsselmeervogels meldt dat fans die al een kaartje voor de wedstrijd hadden gekocht, hun geld terugkrijgen.
IJsselmeervogels bezet momenteel de twaalfde plaats in de tweede divisie, Spakenburg staat vijftiende.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
10 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
13 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
14 uur geleden