Depay voelt zich na seizoen vol blessures 'fit en scherp' voor EK
ROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay voelt zich na een seizoen vol tegenslagen "fit en scherp" voor het EK. De 30-jarige aanvaller maakte donderdag in de oefenwedstrijd tegen Canada (4-0) een einde aan een lange periode zonder doelpunt bij Oranje.
Depay was in maart vorig jaar voor het laatst trefzeker, thuis tegen Gibraltar in de EK-kwalificatie (3-0). De acht interlands daarna ontbrak de oud-PSV'er door meerdere blessures. In maart van dit jaar keerde Depay na een jaar afwezigheid terug in de nationale ploeg. Bondscoach Ronald Koeman vindt zijn topscorer nu een fittere indruk maken dan drie maanden terug, zei hij woensdag op een persconferentie.
"Ik voel me goed. Het voelt bij mij zoals het oogt", zei Depay na de zege op Canada. "Ik heb nu een uur gespeeld en ga maandag tegen IJsland ook weer spelen. Dan heb je lekker veel minuten in de tank. Bovendien hebben we een volle week getraind in aanloop naar deze wedstrijd. Dat waren echt goede trainingen. Ik ben blij dat zich dat vertaalde naar het veld. Het kan nog beter, maar het gaat goed."
Dansje
Depay weet na het voorbije seizoen dat hij niet te vroeg moet juichen. Steeds als hij dacht weer terug te zijn, volgde een tegenslag. De bij Atlético Madrid vertrekkende spits wil die periode achter zich laten en nu bij Oranje niet steeds opnieuw vragen over zijn fitheid krijgen. "Of ik maandag een hele wedstrijd speel? Dat weet ik niet, dat moet je aan de trainer vragen. Ik denk dat we 'binnenshuis' een goed plan voor mij hebben en wil er verder ook niet echt veel aandacht aan besteden."
Koeman hamerde de voorbije periode veel op het meeverdedigen en het druk zetten van zijn aanvallers. De bondscoach was niet tevreden hoe dat bijvoorbeeld ging in de oefenwedstrijd tegen Duitsland in maart. Het duurde voor Koeman vaak te lang voordat zijn spelers weer in positie stonden. "De verdediging begint bij ons. Ik denk dat we het tegen Canada aardig gedaan hebben op de momenten dat we de bal verloren. We probeerden dan gelijk druk te zetten en veroverden de bal ook een paar keer op de helft van de tegenstander. We kunnen dat sowieso nog wel verbeteren."
Depay opende in de beginfase van de tweede helft de score op aangeven van Jeremie Frimpong. De twee spelers vierden dat met een dansje. "Dat was een Ghanees dansje. Hij is natuurlijk ook een 'Ghana-boy', net als ik. We representeren Nederland, maar het zit nog steeds wel in ons bloed. We hadden niets afgesproken, maar ik zag hem en dacht: ik test hem, kijken of hij het weet. Ik hoop dat we het dansje in Duitsland vaak gaan zien", aldus Depay, die met 45 interlanddoelpunten weer een stukje dichter bij recordhouder Robin van Persie (50 treffers) kwam.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
20 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geleden