Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay ontbreekt ook in laatste competitieduel Barcelona voor WK

Depay ontbreekt ook in laatste competitieduel Barcelona voor WK

BARCELONA (ANP) - Memphis Depay ontbreekt ook in de laatste competitiewedstrijd van FC Barcelona voor het WK. De aanvaller staat al sinds eind september aan de kant met een spierblessure, opgelopen bij het Nederlands elftal. Depay werkte de afgelopen weken in Barcelona aan zijn herstel.

Trainer Xavi sprak vorige week de hoop uit dat de 28-jarige spits voor aanvang van het WK nog wat speelminuten zou kunnen maken. Depay ontbreekt echter ook in de selectie van Barcelona voor de uitwedstrijd van dinsdag in de Spaanse competitie tegen Osasuna. Frenkie de Jong, zaterdag tegen Almería (2-0) nog trefzeker, behoort wel tot de selectie. Ook Gerard Piqué gaat mee naar Pamplona. De Catalaanse verdediger nam zaterdag al afscheid in Camp Nou en sluit tegen Osasuna zijn voetbalcarrière af.

Bondscoach Louis van Gaal maakt vrijdag zijn selectie voor het WK in Qatar bekend. Van Gaal heeft herhaaldelijk gezegd dat Depay en ook Frenkie de Jong vanwege hun prestaties in Oranje min of meer zeker zijn van een plek in de groep van 26.

"Ik houd zo lang mogelijk een plek voor ze vrij, maar ze moeten wel fit zijn", zei de bondscoach eind september, nadat beide spelers van Barcelona geblesseerd waren geraakt in de Nations League-wedstrijd tegen Polen. "Zij hebben zoveel betekend voor dit Nederlands elftal. Memphis heeft doelpunten gemaakt en assists gegeven. Frenkie de Jong is ook zo belangrijk geweest. Door hem kunnen we onder de druk van de tegenstander uit voetballen. Frenkie is een bepalende factor."

De middenvelder keerde bij Barcelona al snel terug op het veld, maar het herstel van Depay neemt aanzienlijk langer in beslag. Zijn laatste wedstrijd was op 22 september. De spits van Oranje werd toen in Warschau kort na rust gewisseld. Depay tekende in 81 interlands voor 42 doelpunten.

Meer uit Voetbal

Xavi zet Zechiël, Taylor en Timber tegen Duitsland op tribune

AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.

35 minuten geleden
Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

12 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

13 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

18 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

20 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

20 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

20 uur geleden