Depay houdt met Lyon titelstrijd levend door zege bij AS Monaco
MONACO (ANP) - Olympique Lyon houdt een kleine kans op de titel in de Franse Ligue 1 door een overwinning bij AS Monaco. Aan de hand van aanvoerder Memphis Depay won Lyon met 3-2.
Lyon komt door de zege op 70 punten, 6 minder dan koploper Lille OSC. Landskampioen Paris Saint-Germain heeft 75 punten en AS Monaco heeft er 71. Er zijn nog drie speelronden in de Franse competitie.
Kevin Volland opende de score voor de thuisploeg in het Stade Louis II in Monaco. Depay zorgde na bijna een uur voor de gelijkmaker. Hij kapte enkele verdedigers uit en schoot de bal langs doelman Benjamin Lecomte. Het was de negentiende competitietreffer voor de Oranje-international.
Marcelo zette Lyon met een kopbal uit een vrije trap van Depay op 1-2. Nadat Wissam Ben Yedder Monaco in de slotfase weer op gelijke hoogte had gebracht uit een strafschop, bezorgde invaller Rayan Cherki Lyon alsnog de winst.
Beide ploegen zagen twee rode kaarten in het duel. Pietro Pellegri en Willem Geubbels kregen rood namens Monaco voor hun aandeel in een opstootje meteen na afloop, Mattia De Sciglio kreeg rood bij Lyon, dat al met tien man stond na de tweede gele kaart voor Maxence Caqueret.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
2 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
18 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
19 uur geleden