Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Depay hoofdrolspeler van Oranje in WK-kwalificatie

Depay hoofdrolspeler van Oranje in WK-kwalificatie

PODGORICA (ANP) - Memphis Depay heeft een belangrijke rol gespeeld voor het Nederlands elftal in het kwalificatietoernooi voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. De 27-jarige aanvaller scoorde maar liefst twaalf keer en bereidde drie treffers voor.

Depay heeft nu 38 keer gescoord in 75 interlands. De 27-jarige spits van Barcelona krijgt Robin van Persie al aardig in zicht. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal trof 50 keer doel voor de nationale ploeg. Klaas-Jan Huntelaar (42 doelpunten), Patrick Kluivert (40) hebben vooralsnog ook nog vaker dan Depay voor Oranje gescoord.

Depay heeft nu al 21 doelpunten gemaakt in kwalificatiewedstrijden voor een WK of EK. Dat zijn er nog maar zes minder dan recordhouder Van Persie. Johan Cruijff (22), Ruud van Nistelrooij (22) en Huntelaar (23) scoorden ook nog vaker dan Depay in kwalificatieduels voor een grote eindronde.

Depay debuteerde onder Louis van Gaal in Oranje. Hij kreeg op 15 oktober 2013 voor het eerst speeltijd tijdens een uitduel met Turkije.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

3 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

6 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

6 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

8 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

8 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

8 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

13 uur geleden