
Denemarken blij met aanpassing Amerikaans bezoek aan Groenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken is blij dat de Verenigde Staten de planning hebben aangepast voor een bezoek aan Groenland. "Ik vind het heel positief dat de Amerikanen hun bezoek aan de Groenlandse samenleving hebben afgezegd. In plaats daarvan zullen ze hun eigen basis, Pituffik, bezoeken en daar hebben we geen enkel bezwaar tegen", zei minister van Buitenlandse Zaken Lars Lokke Rasmussen tegen omroep DR.
Bezoeken van Amerikaanse topfiguren aan Groenland liggen gevoelig, omdat president Donald Trump het eiland wil inlijven. Dat maakt deel uit van het koninkrijk Denemarken en heeft een eigen regering. Het was eerst de bedoeling dat de echtgenote van de Amerikaanse vicepresident een een sleehondenrace zou bezoeken. Dat wekte ergernis in zowel Groenland als Denemarken.
Het Witte Huis maakte later bekend dat de planning is aangepast. Vicepresident J.D. Vance gaat nu zelf ook mee en bezoekt deze week een militaire basis. Het bezoek aan de sleehondenrace is van de baan.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.
47 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.
14 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.
16 uur geleden