Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie in Breda tegen coronamaatregelen

Demonstratie in Breda tegen coronamaatregelen

BREDA (ANP) - De organisatie van een demonstratieve optocht door Breda tegen de coronamaatregelen van het kabinet verwacht zaterdagmiddag duizenden deelnemers. Ze komen rond 13.00 uur samen op het Chasséveld en maken daarna een ronde door de binnenstad tijdens de tweede muziekdemonstratie in twee maanden. Eind september waren volgens de organisatie, 076AAN, pakweg duizend mensen op de been.

"We zijn helemaal klaar met dit kabinet", zegt Joost Eras, die de actie organiseert samen met drie andere dj's die in de Bredase horeca werken. Eras gaat ervan uit dat minimaal 1500 tot 2000 mensen op de been zullen zijn. "Maar eigenlijk verwachten we tussen de 4000 tot 5000 mensen. We zijn zelfs door mensen uit Limburg benaderd die graag meedoen. Sinds 25 kroegen afgelopen zaterdag na 20.00 uur gewoon doorgingen staat Breda bekend als het stoutste jongetje van de klas."

Het kabinet maakte vorige week nieuwe maatregelen bekend om de opleving van besmettingen tegen te gaan. Kroegen en restaurants moeten voorlopig om 20.00 uur de deuren sluiten.

Ook op de Dam in Amsterdam wordt er gedemonstreerd. Daar vertrekt rond 14.00 een mars richting het Westerpark. De actie voor "vrijheid, liefde en verbinding" wordt georganiseerd door United We Stand Europe. Op eerdere edities van de actie kwamen duizenden mensen af.

Meer uit Binnenland

OM eist 7 jaar cel voor drugslab en explosie Schammenkamp

ROTTERDAM (ANP) - In de zaak over de fatale explosie in een bedrijfspand aan de Schammenkamp in Rotterdam heeft het Openbaar Ministerie dinsdag een gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen verdachte Jalal O. (37) uit Rotterdam.

21 minuten geleden
Marineschip De Ruyter na halfjaar weer terug in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Na bijna een halfjaar is het marineschip Zr.Ms. De Ruyter weer afgemeerd in zijn thuishaven Den Helder. Het luchtverdedigings- en commandofregat met ongeveer tweehonderd bemanningsleden aan boord keerde dinsdag terug van een reis naar het Verre Oosten.

31 minuten geleden
Beledigingen, scheldpartijen en bedreigingen gemeld rond Pride

AMSTERDAM (ANP) - De meeste meldingen bij het meldpunt RITA rond Pride en WorldPride in Amsterdam gingen over uitschelden en beledigen. In 20 procent van de meldingen was sprake van bedreiging of intimidatie. Dat staat in een dinsdag verschenen rapportage van Discriminatie.nl over meldingen via RITA, een meldplatform voor de queergemeenschap.

31 minuten geleden
NPO waarschuwt voor valse e-mails over auditie jeugdserie

HILVERSUM (ANP) - De NPO waarschuwt voor misleidende e-mails waarin kinderen en jongvolwassenen worden benaderd om auditie te doen voor een niet-bestaande jeugdserie, genaamd Nina's Zomer. De e-mails worden verstuurd uit naam van onder meer NPO Zapp en de Nederlandse Publieke Omroep.

57 minuten geleden
Nieuwe aanhouding in internationale belastingfraudezaak

UTRECHT (ANP) - De FIOD heeft vorige week een 55-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van belastingfraude, witwassen en deelname aan een grensoverschrijdende criminele organisatie. De fraude had een omvang van zo'n 4 miljoen euro, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst dinsdag.

1 uur geleden
Droogte in Nederland neemt toe na periode van regen

HOUTEN (ANP) - Het wordt na een periode met regenbuien weer droger in Nederland, meldt Weeronline. Vanaf donderdag valt er bijna geen regen en komt de zon vaker door, waardoor vooral in het zuiden van het land het neerslagtekort, een graadmeter voor de droogte, weer toeneemt.

3 uur geleden
Onderzoek: dierenleed door struisvogelveren in de modewereld

DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van struisvogelveren in de modewereld leidt tot leed bij struisvogels, stelt dierenbeschermingsorganisatie World Animal Protection na eigen onderzoek in samenwerking met Collective Fashion Justice, dat misstanden in de modewereld wil aanpakken. Onderzoekers van de organisaties hebben in Zuid-Afrika bewijsmateriaal vergaard bij drie commerciële struisvogelboerderijen.

5 uur geleden