Demonstratie ex-rokers en e-sigaretwinkeliers tegen smaakverbod
DELFT (ANP) - Tientallen e-sigaretwinkeliers en ex-rokers die zijn gestopt met roken met behulp van een e-sigaret gaan woensdagochtend demonstreren voor de Tweede Kamer tegen het verbod op smaakjes bij e-sigaretten. Dat meldt Acvoda, de consumentenorganisatie voor e-sigaretgebruikers. Volgens de organisatie wil het demissionaire kabinet het besluit "ondanks fel protest" erdoorheen drukken.
Acvoda zegt "honderden" protestbrieven van ex-rokers te hebben ontvangen. Ook zijn er meer dan 1200 reacties binnengekomen op de internetconsultatie over het verbod. De voormalig rokers die overgestapt zijn op e-sigaretten, zogeheten dampers, zijn bang om terug te vallen op sigaretten en shag als smaakjes worden verboden, stelde de organisatie eerder al. De smaakjes spelen volgens Acvoda een belangrijke rol in het overstappen van roken naar dampen.
De demonstratie, waar ook leden van branchevereniging Esigbond bij zijn, staat gepland tussen 09.00 uur en 12.30 uur op het Haagse Plein, voor een vergadering van de Kamercommissie van het ministerie van Volksgezondheid. Daarin wordt het smaakverbod besproken. De branchevereniging vreest dat het verbod faillissementen tot gevolg heeft en tienduizenden banen kost. Daarnaast vreest de organisatie dat mensen bij een verbod thuis dampvloeistoffen gaan mengen of naar de zwarte markt gaan. Begin dit jaar had een petitie tegen het verbod op smaakjes al 19.000 handtekeningen.
Het kabinet wil dat per 2024 geen sigaretten, shag, sigaren en e-sigaretten meer verkocht worden in supermarkten. In 2023 moet de verkoop via internet al aan banden worden gelegd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
3 uur geleden