Demonstratie ex-rokers en e-sigaretwinkeliers tegen smaakverbod
DELFT (ANP) - Tientallen e-sigaretwinkeliers en ex-rokers die zijn gestopt met roken met behulp van een e-sigaret gaan woensdagochtend demonstreren voor de Tweede Kamer tegen het verbod op smaakjes bij e-sigaretten. Dat meldt Acvoda, de consumentenorganisatie voor e-sigaretgebruikers. Volgens de organisatie wil het demissionaire kabinet het besluit "ondanks fel protest" erdoorheen drukken.
Acvoda zegt "honderden" protestbrieven van ex-rokers te hebben ontvangen. Ook zijn er meer dan 1200 reacties binnengekomen op de internetconsultatie over het verbod. De voormalig rokers die overgestapt zijn op e-sigaretten, zogeheten dampers, zijn bang om terug te vallen op sigaretten en shag als smaakjes worden verboden, stelde de organisatie eerder al. De smaakjes spelen volgens Acvoda een belangrijke rol in het overstappen van roken naar dampen.
De demonstratie, waar ook leden van branchevereniging Esigbond bij zijn, staat gepland tussen 09.00 uur en 12.30 uur op het Haagse Plein, voor een vergadering van de Kamercommissie van het ministerie van Volksgezondheid. Daarin wordt het smaakverbod besproken. De branchevereniging vreest dat het verbod faillissementen tot gevolg heeft en tienduizenden banen kost. Daarnaast vreest de organisatie dat mensen bij een verbod thuis dampvloeistoffen gaan mengen of naar de zwarte markt gaan. Begin dit jaar had een petitie tegen het verbod op smaakjes al 19.000 handtekeningen.
Het kabinet wil dat per 2024 geen sigaretten, shag, sigaren en e-sigaretten meer verkocht worden in supermarkten. In 2023 moet de verkoop via internet al aan banden worden gelegd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.
5 uur geleden