Demonstratie ex-rokers en e-sigaretwinkeliers tegen smaakverbod
DELFT (ANP) - Tientallen e-sigaretwinkeliers en ex-rokers die zijn gestopt met roken met behulp van een e-sigaret gaan woensdagochtend demonstreren voor de Tweede Kamer tegen het verbod op smaakjes bij e-sigaretten. Dat meldt Acvoda, de consumentenorganisatie voor e-sigaretgebruikers. Volgens de organisatie wil het demissionaire kabinet het besluit "ondanks fel protest" erdoorheen drukken.
Acvoda zegt "honderden" protestbrieven van ex-rokers te hebben ontvangen. Ook zijn er meer dan 1200 reacties binnengekomen op de internetconsultatie over het verbod. De voormalig rokers die overgestapt zijn op e-sigaretten, zogeheten dampers, zijn bang om terug te vallen op sigaretten en shag als smaakjes worden verboden, stelde de organisatie eerder al. De smaakjes spelen volgens Acvoda een belangrijke rol in het overstappen van roken naar dampen.
De demonstratie, waar ook leden van branchevereniging Esigbond bij zijn, staat gepland tussen 09.00 uur en 12.30 uur op het Haagse Plein, voor een vergadering van de Kamercommissie van het ministerie van Volksgezondheid. Daarin wordt het smaakverbod besproken. De branchevereniging vreest dat het verbod faillissementen tot gevolg heeft en tienduizenden banen kost. Daarnaast vreest de organisatie dat mensen bij een verbod thuis dampvloeistoffen gaan mengen of naar de zwarte markt gaan. Begin dit jaar had een petitie tegen het verbod op smaakjes al 19.000 handtekeningen.
Het kabinet wil dat per 2024 geen sigaretten, shag, sigaren en e-sigaretten meer verkocht worden in supermarkten. In 2023 moet de verkoop via internet al aan banden worden gelegd.
Meer uit Financieel
ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geleden