Demonstratie ex-rokers en e-sigaretwinkeliers tegen smaakverbod
DELFT (ANP) - Tientallen e-sigaretwinkeliers en ex-rokers die zijn gestopt met roken met behulp van een e-sigaret gaan woensdagochtend demonstreren voor de Tweede Kamer tegen het verbod op smaakjes bij e-sigaretten. Dat meldt Acvoda, de consumentenorganisatie voor e-sigaretgebruikers. Volgens de organisatie wil het demissionaire kabinet het besluit "ondanks fel protest" erdoorheen drukken.
Acvoda zegt "honderden" protestbrieven van ex-rokers te hebben ontvangen. Ook zijn er meer dan 1200 reacties binnengekomen op de internetconsultatie over het verbod. De voormalig rokers die overgestapt zijn op e-sigaretten, zogeheten dampers, zijn bang om terug te vallen op sigaretten en shag als smaakjes worden verboden, stelde de organisatie eerder al. De smaakjes spelen volgens Acvoda een belangrijke rol in het overstappen van roken naar dampen.
De demonstratie, waar ook leden van branchevereniging Esigbond bij zijn, staat gepland tussen 09.00 uur en 12.30 uur op het Haagse Plein, voor een vergadering van de Kamercommissie van het ministerie van Volksgezondheid. Daarin wordt het smaakverbod besproken. De branchevereniging vreest dat het verbod faillissementen tot gevolg heeft en tienduizenden banen kost. Daarnaast vreest de organisatie dat mensen bij een verbod thuis dampvloeistoffen gaan mengen of naar de zwarte markt gaan. Begin dit jaar had een petitie tegen het verbod op smaakjes al 19.000 handtekeningen.
Het kabinet wil dat per 2024 geen sigaretten, shag, sigaren en e-sigaretten meer verkocht worden in supermarkten. In 2023 moet de verkoop via internet al aan banden worden gelegd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
4 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
7 uur geleden