Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Demonstratie bij homomonument na mishandeling door Uber-chauffeur

Demonstratie bij homomonument na mishandeling door Uber-chauffeur

AMSTERDAM (ANP) - Bij het homomonument in Amsterdam wordt woensdag een demonstratie georganiseerd. Aanleiding is de mishandeling van een vrouw in de nacht van vrijdag op zaterdag nadat zij Pride Amsterdam had bezocht. Ze zou samen met een andere vrouw in een taxi van Uber naar huis zijn gereden. Zodra de chauffeur "door had dat de twee vrouwen bij elkaar hoorden", zou de sfeer omgeslagen zijn, aldus een vriend van het slachtoffer. De politie bevestigt dat er een incident is geweest.

De vriend van het slachtoffer en tevens initiator van de demonstratie beschrijft het voorval op Instagram. De taxichauffeur zou hebben geprobeerd samen met de vrouwen het huis binnen te komen. Een van hen zou door hem tegen een stalen balustrade zijn geduwd, die ze met haar hoofd raakte en waarna ze op de grond viel. Ze raakte buiten bewustzijn en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De chauffeur zou zijn weggereden. Het slachtoffer liep uiteindelijk een hersenschudding, verwondingen aan haar gezicht en een zenuwbeschadiging op, waardoor een deel van haar gezicht gevoelloos is. Op foto's zijn haar verwondingen en hechtingen boven een wenkbrauw te zien.

De politie wilde in eerste instantie niet ingaan op details, maar laat dinsdagochtend weten dat de chauffeur 112 heeft gebeld "omdat hij zich daartoe genoodzaakt voelde omdat hij twee vervelende klanten in de auto had en zich niet veilig voelde", aldus een woordvoerster. "Dat zegt veel over hoe deze nare situatie begonnen is." Er zou in zijn auto gespuugd zijn en er zouden woorden zijn gevallen. "Er zitten twee kanten aan een verhaal en daar willen wij genuanceerd onderzoek naar doen. Wacht dat af en laat ons dat goed doen voordat je de bühne op gaat", zegt de politie in reactie op de aangekondigde demonstratie.

Terughoudend

Agenten zouden het gewonde slachtoffer met bebloed gezicht en de betrokkene hebben aangetroffen op de plek, aldus de woordvoerster. "Hoe naar ook", is de politie "terughoudend" met het incident te labelen als lhbti-geweld. "Want dan zouden we zonder onderzoek te hebben gedaan, zeggen dat een lesbisch stel mishandeld of belaagd is omdat ze een regenboogachtergrond hebben."

Via het bericht op Instagram ontkent het slachtoffer gespuugd te hebben in de taxi. Daar staat ook dat de chauffeur inmiddels geblokkeerd is van Uber en zijn Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) zou zijn verloren. Dit is nog niet bevestigd door zijn werkgever.

Onderzoek

Uber vindt het vreselijk "om te horen wat er is gebeurd", aldus Eveline Sijbrandij, verantwoordelijk voor ritten in Nederland bij Uber. "Iedereen heeft recht op een veilige rit en we nemen deze zaak hoog op." Ze noemt de veiligheid van gebruikers van Uber "topprioriteit en daarom moet dit incident tot op de bodem worden uitgezocht". Uber zou de politie hulp hebben aangeboden bij het onderzoek naar het incident.

Via de initiator laat het slachtoffer weten juridische stappen te nemen tegen Uber. Ze verwijt het bedrijf haar de schuld te hebben gegeven van het incident. Volgens Het Parool doet ze daarnaast woensdag aangifte bij de politie.

Meer uit Binnenland

Studenten Utrecht moeten maandag weer naar college

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.

8 minuten geleden
Schaatsers zakken door ijs bij Weesp, waarschuwing voor dun ijs

WEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.

26 minuten geleden
Weekverwachting: van koud naar zacht winterweer

HOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.

36 minuten geleden
Ga niet rijden als het niet nodig is, waarschuwt Rijkswaterstaat

UTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.

45 minuten geleden
Lichaam vermiste jongen (8) uit Steenwijk gevonden

STEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Schuifelen en gezelligheid door drukte op natuurijsbanen

WINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.

1 uur geleden
NS rijdt ook maandag met aangepaste dienstregeling om winterweer

UTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.

1 uur geleden