
Democraten komen om 23.00 uur met helft van de uitslag Iowa
DES MOINES (ANP) - De Democratische Partij zal rond 23.00 uur Nederlandse tijd meer dan de helft van de vertraagde verkiezingsresultaten in de staat Iowa vrijgeven. Dat maakte de partij dinsdag bekend.
De Amerikaanse voorverkiezingen zijn in Iowa begonnen, maar de uitslag van de Democratische kandidaten is vertraagd door een technische storing in een verkiezingsapp. Voorzitter Troy Price zei dat de partij "de hele nacht heeft gewerkt" om de kwaliteit van de resultaten te controleren en om gegevens te verzamelen die de Democraten nog niet hadden.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken steekt de komende jaren extra geld in Groenland, een semiautonoom deel van het Deense koninkrijk. Tussen 2026 en 2029 wordt 1,6 miljard kroon (bijna 215 miljoen euro) geïnvesteerd in infrastructuur en gezondheidszorg.
47 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - Rusland en Belarus hebben de afgelopen dagen geoefend met kleine kernwapens voor op het slagveld. Ze zijn niet echt gelanceerd, maar maakten deel uit van simulaties tijdens de grote gezamenlijke oefening 'Zapad'.
49 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Bij een groot datalek in Zweden zijn de persoonlijke gegevens van ruim 1,5 miljoen burgers gestolen, meldt het Zweedse OM. Dat komt neer op bijna 15 procent van de totale bevolking van het land. De hackers hebben 1,5 bitcoin geëist als losgeld voor de data. Op dit moment is dat zo'n 147.000 euro waard.
59 minuten geledenMADRID/ROME (ANP) - Ook Spanje en Italië willen met gevechtsvliegtuigen bijdragen aan de nieuwe NAVO-missie die de oostflank van de alliantie moet beschermen tegen onder meer Russische drones, melden lokale media. Beide NAVO-landen zouden twee Eurofighters willen sturen en Spanje zou er een tankvliegtuig bij willen doen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival als Israël mag meedoen "terwijl het bloedbad in Gaza voortduurt". Dat heeft de raad van bestuur van de Spaanse omroep RTVE dinsdag besloten. Het besluit komt niet onverwacht, nadat eerder de Spaanse minister van Cultuur al zijn twijfels had geuit over de Spaanse deelname.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse politie heeft op meerdere plekken in het land invallen gedaan in een onderzoek naar een vermoedelijk extreemrechtse groep. De invallen vonden volgens de autoriteiten plaats in de aan Nederland grenzende deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen en in Baden-Württemberg, dat verder naar het zuiden ligt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim door Russische drones vorige week was "een opzettelijke daad van Rusland om angst te zaaien", zei de Poolse minister Ignacy Niemczycki (Europese Zaken) dinsdag. Het ging om negentien drones waarvan sommige vanuit Belarus zijn gelanceerd, zei hij voor het begin van de vergadering met EU-ministers.
2 uur geleden