Democraat Biden haalt miljoenen meer op dan Trump
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden en zijn bondgenoten hebben in enkele maanden tijd nog eens 282 miljoen dollar (247 miljoen euro) opgehaald voor zijn verkiezingscampagne. Het is de eerste keer dat de Democraat in een kwartaal een groter bedrag aan donaties krijgt toegestopt dan zijn rivaal, president Donald Trump van de Republikeinse Partij.
Biden dankt die overwinning onder meer aan rijke geldschieters die meer dan 100.000 dollar overmaakten. Zij waren samen goed voor 53 miljoen dollar aan donaties. Tot die groep behoren volgens financiële overzichten prominenten als regisseur Steven Spielberg, investeerder George Soros en James Murdoch, de zoon van de invloedrijke mediamagnaat Rupert Murdoch.
Ook president Trump harkt honderden miljoenen binnen voor zijn campagne. Het ging in de periode van april tot en met juni om een bedrag van 266 miljoen dollar. Trump begon na zijn verkiezingsoverwinning in 2016 al met de voorbereidingen voor de verkiezing van dit jaar, die in november wordt gehouden. Dat gaf hem een voorsprong, omdat de Democraten onderling nog moesten uitvechten wie Trump bij de verkiezingen mocht uitdagen.
De herverkiezingsoperatie van Trump haalde de afgelopen twee jaar in totaal zo'n 947 miljoen dollar op, honderden miljoenen meer dan Biden en zijn bondgenoten. Niet alleen de kandidaten vragen om donaties om campagne te voeren. The Lincoln Project en American Bridge 21st Century, die bekendstaan om spotjes waarin Trump de volle laag krijgt, kregen tijdens het tweede kwartaal ook miljoenen dollars aan donaties toegestopt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
55 minuten geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
3 uur geleden