Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraat Biden haalt miljoenen meer op dan Trump

Democraat Biden haalt miljoenen meer op dan Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse presidentskandidaat Joe Biden en zijn bondgenoten hebben in enkele maanden tijd nog eens 282 miljoen dollar (247 miljoen euro) opgehaald voor zijn verkiezingscampagne. Het is de eerste keer dat de Democraat in een kwartaal een groter bedrag aan donaties krijgt toegestopt dan zijn rivaal, president Donald Trump van de Republikeinse Partij.

Biden dankt die overwinning onder meer aan rijke geldschieters die meer dan 100.000 dollar overmaakten. Zij waren samen goed voor 53 miljoen dollar aan donaties. Tot die groep behoren volgens financiële overzichten prominenten als regisseur Steven Spielberg, investeerder George Soros en James Murdoch, de zoon van de invloedrijke mediamagnaat Rupert Murdoch.

Ook president Trump harkt honderden miljoenen binnen voor zijn campagne. Het ging in de periode van april tot en met juni om een bedrag van 266 miljoen dollar. Trump begon na zijn verkiezingsoverwinning in 2016 al met de voorbereidingen voor de verkiezing van dit jaar, die in november wordt gehouden. Dat gaf hem een voorsprong, omdat de Democraten onderling nog moesten uitvechten wie Trump bij de verkiezingen mocht uitdagen.

De herverkiezingsoperatie van Trump haalde de afgelopen twee jaar in totaal zo'n 947 miljoen dollar op, honderden miljoenen meer dan Biden en zijn bondgenoten. Niet alleen de kandidaten vragen om donaties om campagne te voeren. The Lincoln Project en American Bridge 21st Century, die bekendstaan om spotjes waarin Trump de volle laag krijgt, kregen tijdens het tweede kwartaal ook miljoenen dollars aan donaties toegestopt.

Meer uit Buitenland

Hongarije ontzegt Kyiv Europees gas om Droezjba-leiding

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.

3 uur geleden
Iraanse ambassadeur in Pakistan rept over basis voor dialoog

SLAMABAD/TEHERAN/ANKARA (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog.

3 uur geleden
Spaanse premier: Iranconflict groter risico dan oorlog in Irak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.

4 uur geleden
Twee arrestaties om brandstichting Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".

5 uur geleden
VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

6 uur geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

7 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

8 uur geleden