Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Democraat Adams gekozen tot burgemeester van New York

Democraat Adams gekozen tot burgemeester van New York

NEW YORK (ANP) - De Democraat Eric Adams, een voormalige kapitein bij de New Yorkse politie en tot voor kort president van stadsdeel Brooklyn, is dinsdag (lokale tijd) gekozen tot de 110de burgemeester van New York. Adams wordt de tweede zwarte burgemeester in de geschiedenis van de stad, na David Dinkins (1990-1993).

Amerikaanse media bevestigden de overwinning van Adams tien minuten na sluiting van de stembureaus om 21.00 uur (lokale tijd). De officiële uitslag kan nog dagen op zich laten wachten, maar op basis van exit polls is nu al duidelijk dat Adams zijn opponenten hoe dan ook voor zal blijven.

Adams, die op 1 januari aantreedt, staat voor enkele grote uitdagingen in New York, dat nog altijd worstelt met de gevolgen van de coronapandemie. Zo heeft het moeizame economische herstel tot meer ongelijkheid onder New Yorkers geleid en maken veel inwoners zich zorgen over misdaad en de kwaliteit van het leven, bijvoorbeeld als gevolg van het toenemende autoverkeer.

De 61-jarige Adams beloofde tijdens zijn campagne dat hij vooral de belangen zal behartigen van mensen van kleur en de middenklasse, twee groepen die hem de nominatie van zijn partij bezorgden en hem in de algemene verkiezingen steunden. Adams was dan ook de favoriete kandidaat van de vakbonden in de stad.

Maar Adams kon ook rekenen op de steun van rijke donoren. Hij heeft duidelijk gemaakt dat grote bedrijven een rol hebben in het herstel van de stad en er zijn tekenen dat hij een veel warmere relatie heeft met het bedrijfsleven dan zijn voorganger Bill de Blasio, ook een Democraat.

Tijdens de campagne sprak hij echter het meest over openbare veiligheid. Adams, die opgroeide in een arm gezin in stadsdeel Queens, heeft gezegd dat hij ooit slachtoffer was van politiegeweld en dat hij daarom in zijn jaren binnen het politiekorps aandrong op veranderingen in de politiecultuur. Tegelijkertijd botste hij tijdens de campagne vaak met mensen die probeerden de rol van de politie terug te dringen ten gunste van meer investeringen in geestelijke gezondheidszorg en andere sociale diensten.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

1 uur geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

4 uur geleden
Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

5 uur geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

9 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

10 uur geleden
Times of Israel: Iraans cadeau voor VS was doorgang voor tankers

WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.

10 uur geleden
Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

11 uur geleden