Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deloitte en VWS kibbelen over onderzoek mondkapjesdeal

Deloitte en VWS kibbelen over onderzoek mondkapjesdeal

DEN HAAG (ANP) - Deloitte heeft voor zijn onderzoek naar de mondkapjesdeal met het bedrijf van Sywert van Lienden de overheid om meer en betere informatie gevraagd. Dat zou nodig zijn om het onderzoek nog voor de zomer te kunnen afronden, zoals het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) graag zou zien. Toch heeft het ministerie aan de meeste verzoeken geen gehoor gegeven. Ze zouden ingaan tegen eerder gemaakte afspraken en regels waar de overheid zich aan moet houden, schrijft de hoogste ambtenaar in zijn antwoord. Brieven waarin het ministerie en de onderzoekers elkaar verwijten maken zijn gedeeld met de Tweede Kamer.

Deloitte heeft op 12 april een brief aan secretaris-generaal Marcelis Boereboom gemaild met daarin een hele lijst met wensen. De gegevens die ministeries aanleveren zijn niet goed te verwerken. Dat komt onder meer doordat het steeds om verschillende bestandstypes gaat die niet altijd doorzoekbaar zijn. Ook komt informatie soms later dan beloofd. De onderzoekers willen graag ongelakte en ongefilterde data, schrijven ze. Het ministerie mag er volgens het bureau op vertrouwen dat zij verantwoordelijk met de gegevens zullen omgaan.

Ook wil Deloitte meer informatie vastleggen, bijvoorbeeld uit de privémails van betrokkenen. Het bureau doelt daarmee onder meer op de privémails die toenmalig minister Hugo de Jonge gebruikte. Verder zouden de onderzoekers graag een ondertekende verklaring van topambtenaar Boereboom willen dat alle relevante data aan Deloitte zijn overgedragen.

Verbaasd

De secretaris-generaal stuurde dinsdag na twee weken een lang antwoord terug. Hij zegt daarin "verbaasd" te zijn over de brief van Deloitte, en wijst de meeste verzoeken af. Dat informatie soms langer op zich liet wachten kwam doordat Deloitte aanvankelijk te vaag was over het werkproces. Bovendien waren er allerlei praktische problemen en moeten ministeries nu eenmaal zorgvuldig met gegevens omgaan, aldus Boereboom. Deloitte heeft bovendien informatie gelekt toen een onderzoeker een notitieboek verloor.

Als het bureau meer wil weten van privémails, kan dat. Communicatie voor werk "behoort niet" via privémail te lopen, schrijft Boereboom. "VWS ontvangt graag een concreet verzoek van het onderzoeksbureau wanneer het meent dat dit bij specifieke personen wel het geval is geweest."

Een verklaring dat alle gegevens zijn overgedragen, vindt het ministerie niet nodig. "Het is aan het onderzoeksbureau om te beoordelen of een zo volledig mogelijke dataset is ontvangen." De ambtenaar sluit af door te zeggen "ondanks het formele karakter van uw brief" en zijn eigen brief "constructief met elkaar in gesprek" te blijven. Op 10 mei komt Deloitte weer langs bij minister Conny Helder.

Meer uit Binnenland

41-jarige tbs'er spoorloos na ontsnapping Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.

3 uur geleden
Verkenner adviseert coalitie PRO en D66 in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.

3 uur geleden
Ali B in laatste woord: ik heb nooit iemand gedwongen

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.

3 uur geleden
Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

4 uur geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

4 uur geleden
Twee minderjarigen en een 18-jarige vast na dodelijk geweld Hoorn

HOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

4 uur geleden
Nieuwe radartoren in aanbouw bij luchthaven Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.

5 uur geleden