Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deloitte: driekwart consumenten past koopgedrag aan om inflatie

Deloitte: driekwart consumenten past koopgedrag aan om inflatie

ROTTERDAM (ANP) - Driekwart van de Nederlandse consumenten heeft zijn koopgedrag aangepast vanwege de gestegen prijzen in de supermarkt. Dat meldt accountants- en adviesbureau Deloitte op basis van onderzoek onder ruim 2300 mensen. Respondenten geven aan dat zij bijvoorbeeld goedkopere producten kopen, waarbij zij ook vaker kiezen voor aanbiedingen.

Volgens Deloitte is het aantal mensen dat anders boodschappen doet gestegen. Zo kwam uit hetzelfde onderzoek vorig jaar nog naar voren dat twee derde van de consumenten zijn koopgedrag had aangepast. Een grote meerderheid van de Nederlandse consumenten (89 procent) zegt zich bovendien zorgen te maken over de stijgende prijzen van levensmiddelen. Dat was in 2022 nog 88 procent.

Bijna een kwart van de consumenten geeft daarnaast aan dat een aantrekkelijke aanbieding genoeg reden is om een andere supermarkt te bezoeken dan normaal. Mede daardoor zegt een kwart van de consumenten meerdere supermarkten te bezoeken voor het zo voordelig mogelijk inslaan van de wekelijkse boodschappen.

Deloitte meldt verder dat het gebruik van zelfscankassa's in supermarkten is toegenomen tot 81 procent, van 74 procent vorig jaar. Van de respondenten geeft ruim twee derde aan te denken dat anderen het weleens bewust nalaten om artikelen te scannen. Daarbij is het volgens Deloitte opvallend dat 16 procent stelt wel begrip te hebben voor deze klanten, in het geval dat zij de boodschappen anders niet kunnen betalen.

Meer uit Financieel

IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

1 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

1 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

11 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

12 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

12 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

14 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

14 uur geleden