Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deloitte: driekwart consumenten past koopgedrag aan om inflatie

Deloitte: driekwart consumenten past koopgedrag aan om inflatie

ROTTERDAM (ANP) - Driekwart van de Nederlandse consumenten heeft zijn koopgedrag aangepast vanwege de gestegen prijzen in de supermarkt. Dat meldt accountants- en adviesbureau Deloitte op basis van onderzoek onder ruim 2300 mensen. Respondenten geven aan dat zij bijvoorbeeld goedkopere producten kopen, waarbij zij ook vaker kiezen voor aanbiedingen.

Volgens Deloitte is het aantal mensen dat anders boodschappen doet gestegen. Zo kwam uit hetzelfde onderzoek vorig jaar nog naar voren dat twee derde van de consumenten zijn koopgedrag had aangepast. Een grote meerderheid van de Nederlandse consumenten (89 procent) zegt zich bovendien zorgen te maken over de stijgende prijzen van levensmiddelen. Dat was in 2022 nog 88 procent.

Bijna een kwart van de consumenten geeft daarnaast aan dat een aantrekkelijke aanbieding genoeg reden is om een andere supermarkt te bezoeken dan normaal. Mede daardoor zegt een kwart van de consumenten meerdere supermarkten te bezoeken voor het zo voordelig mogelijk inslaan van de wekelijkse boodschappen.

Deloitte meldt verder dat het gebruik van zelfscankassa's in supermarkten is toegenomen tot 81 procent, van 74 procent vorig jaar. Van de respondenten geeft ruim twee derde aan te denken dat anderen het weleens bewust nalaten om artikelen te scannen. Daarbij is het volgens Deloitte opvallend dat 16 procent stelt wel begrip te hebben voor deze klanten, in het geval dat zij de boodschappen anders niet kunnen betalen.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

5 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

8 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

9 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

10 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

10 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

11 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

13 uur geleden