Deliveroo wint flink op Londense beurs na goede resultaten
LONDEN (ANP) - Deliveroo was donderdag een grote winnaar op de beurs in Londen na goed ontvangen resultaten. De maaltijdbezorger maakte bekend in de eerste helft van dit jaar 1,3 miljoen Britse pond (zo'n 1,5 miljoen euro) winst te hebben behaald. Volgens oprichter en topman Will Shu is het de eerste keer dat Deliveroo winst boekte over deze periode. In de eerste zes maanden van vorig jaar ging nog een verlies van 82,9 miljoen Britse pond in de boeken.
Op de beurs in Londen steeg Deliveroo meer dan 10 procent. Het bedrijf bezorgde tot eind november 2022 ook in Nederland maaltijden, maar vertrok omdat het bedrijf zijn positie op de Nederlandse markt niet goed genoeg vond. De onderneming kampte hier met concurrentie van onder meer Thuisbezorgd. Deliveroo kwam ook in opspraak omdat het bezorgers als zzp'ers in dienst nam en niet als werknemers. Vakbond FNV stapte daarom naar de rechter. De Hoge Raad oordeelde vorig jaar dat de bezorgers werknemers zijn.
De belangrijkste graadmeter op de beurs in Londen eindigde wel licht in de min. Ook de hoofdindex op de Amsterdamse beurs is donderdag lager gesloten. Eerder deze week herstelde het Damrak nog deels van een flinke koersval die was ontstaan door zorgen over een economische achteruitgang in de Verenigde Staten. De AEX-index eindigde 0,2 procent lager op 884,49 punten. De MidKap sloot min of meer vlak op 864,09 punten. De beurs in Parijs daalde 0,3 procent en die in Frankfurt steeg 0,4 procent.
Philips
In de MidKap was SBM Offshore koploper met een koerswinst van dik 16 procent. De maritieme dienstverlener zag de omzet en de winst in de eerste helft van het jaar flink stijgen. Het orderboek bereikte een recordniveau. SBM werd positiever over het resultaat voor het hele jaar en koopt meer eigen aandelen in om aandeelhouders te belonen.
Philips sloot vlak bij de hoofdfondsen. Het zorgtechnologieconcern stelt een Amerikaans onderzoekslaboratorium aansprakelijk voor de verliezen die het heeft geleden door de terugroepactie van miljoenen slaapapneu-apparaten. ForFarmers verloor verder bijna 4 procent. Het veevoerbedrijf behaalde meer winst, maar zag de omzet dalen in de eerste zes maanden van het jaar. Dat kwam door de grondstofprijzen, die waren gestegen na een lange periode van daling.
De euro was 1,0911 dollar waard, vergeleken met 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 76,00 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 78,75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
7 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
18 uur geleden