Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deliveroo wint flink op Londense beurs na goede resultaten

Deliveroo wint flink op Londense beurs na goede resultaten

LONDEN (ANP) - Deliveroo was donderdag een grote winnaar op de beurs in Londen na goed ontvangen resultaten. De maaltijdbezorger maakte bekend in de eerste helft van dit jaar 1,3 miljoen Britse pond (zo'n 1,5 miljoen euro) winst te hebben behaald. Volgens oprichter en topman Will Shu is het de eerste keer dat Deliveroo winst boekte over deze periode. In de eerste zes maanden van vorig jaar ging nog een verlies van 82,9 miljoen Britse pond in de boeken.

Op de beurs in Londen steeg Deliveroo meer dan 10 procent. Het bedrijf bezorgde tot eind november 2022 ook in Nederland maaltijden, maar vertrok omdat het bedrijf zijn positie op de Nederlandse markt niet goed genoeg vond. De onderneming kampte hier met concurrentie van onder meer Thuisbezorgd. Deliveroo kwam ook in opspraak omdat het bezorgers als zzp'ers in dienst nam en niet als werknemers. Vakbond FNV stapte daarom naar de rechter. De Hoge Raad oordeelde vorig jaar dat de bezorgers werknemers zijn.

De belangrijkste graadmeter op de beurs in Londen eindigde wel licht in de min. Ook de hoofdindex op de Amsterdamse beurs is donderdag lager gesloten. Eerder deze week herstelde het Damrak nog deels van een flinke koersval die was ontstaan door zorgen over een economische achteruitgang in de Verenigde Staten. De AEX-index eindigde 0,2 procent lager op 884,49 punten. De MidKap sloot min of meer vlak op 864,09 punten. De beurs in Parijs daalde 0,3 procent en die in Frankfurt steeg 0,4 procent.

Philips

In de MidKap was SBM Offshore koploper met een koerswinst van dik 16 procent. De maritieme dienstverlener zag de omzet en de winst in de eerste helft van het jaar flink stijgen. Het orderboek bereikte een recordniveau. SBM werd positiever over het resultaat voor het hele jaar en koopt meer eigen aandelen in om aandeelhouders te belonen.

Philips sloot vlak bij de hoofdfondsen. Het zorgtechnologieconcern stelt een Amerikaans onderzoekslaboratorium aansprakelijk voor de verliezen die het heeft geleden door de terugroepactie van miljoenen slaapapneu-apparaten. ForFarmers verloor verder bijna 4 procent. Het veevoerbedrijf behaalde meer winst, maar zag de omzet dalen in de eerste zes maanden van het jaar. Dat kwam door de grondstofprijzen, die waren gestegen na een lange periode van daling.

De euro was 1,0911 dollar waard, vergeleken met 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 76,00 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 78,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meerderheid EU-landen stemt in met Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

7 minuten geleden
Drukte voor verwarmingsmonteurs houdt aan, vol weekend verwacht

WOERDEN (ANP) - De drukte voor verwarmingsbedrijven houdt de komende tijd aan. De afgelopen week kregen monteurs al veel storingsmeldingen binnen. De verwachting is dat het komend weekend, vanwege lokaal strenge vorst, alleen maar drukker wordt, blijkt uit een rondvraag.

42 minuten geleden
Productie Duitse industrie stijgt onverwacht door autosector

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in november onverwacht gegroeid. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke auto-industrie. De groei is een opsteker voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

1 uur geleden
DPG Media neemt LINDA. over van Talpa Network

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media neemt Mood for Magazines B.V., de uitgever van de magazines LINDA. en LINDA.meiden, over van Talpa Network. Dat maakten de mediabedrijven vrijdag bekend. De overname komt voort uit het besluit van Talpa Network om voor LINDA. een nieuwe eigenaar te zoeken. Linda de Mol blijft nauw verbonden aan LINDA. en aan de huidige hoofdredactie.

1 uur geleden
AEX-index veert op na verliesbeurten, focus op banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.

3 uur geleden
Opnieuw meer leegstaande winkels, nu ook op meubelboulevards

UTRECHT (ANP) - Het aantal leegstaande winkelpanden is afgelopen jaar opnieuw gestegen. De toename was het grootst in grootschalige winkelcentra, zoals meubelboulevards. Dat meldt marktonderzoeker Locatus.

3 uur geleden
Chinese inflatie bereikt hoogste niveau in bijna 3 jaar

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in december gestegen in het snelste tempo in bijna drie jaar. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere voedselprijzen.

3 uur geleden