Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Delftse onderzoekers: miljoenen medische mondkapjes zorg onveilig

Delftse onderzoekers: miljoenen medische mondkapjes zorg onveilig

DELFT (ANP) - Miljoenen medische mondmaskers die vorig jaar bestemd waren voor zorgmedewerkers in ziekenhuizen voldoen niet aan de veiligheidseisen, concludeert de TU Delft na onderzoek. Ze beschermen niet of nauwelijks tegen virusdeeltjes en het keurmerk komt vaak niet overeen met de werkelijke kwaliteit.

In de studie werden steekproefsgewijs 140 miljoen mondmaskers bij negentien ziekenhuizen onderzocht. Slechts een derde daarvan blijkt veilig genoeg. De onderzochte mondmaskers zijn geïmporteerd en komen van 471 verschillende leveranciers, voornamelijk uit China. Ze werden gebruikt tussen grofweg maart en september vorig jaar omdat er een tekort was aan mondkapjes van gerenommeerde leveranciers. Die leveringsproblemen zijn inmiddels opgelost.

"Sinds het begin van de coronacrisis zijn grote aantallen medische mondmaskers voor zorgmedewerkers geïmporteerd. Door de diversiteit aan aanbieders liep de kwaliteit van mondmaskers ernstig uiteen", aldus de onderzoekers uit Delft.

Op verzoek van medici ontwikkelden zij een testmethode om te controleren of de filter materialen van de geïmporteerde mondmaskers aan de juiste veiligheidseisen voldeden. De studie en de resultaten zijn deze week gepubliceerd in het wetenschappelijk tijdschrift PLOS ONE.

Meer uit Binnenland

Verdachten van illegale medicijnenhandel blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.

14 minuten geleden
OM: 49 sterfgevallen hebben mogelijk link met Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.

1 uur geleden
Verbouwing Binnenhof kost 2,7 miljard euro, zomer 2031 klaar

DEN HAAG (ANP) - De renovatie van het Binnenhof is nog duurder en duurt nog langer dan eerder gedacht. De megaverbouwing kost minstens 2,7 miljard euro en is in de zomer van 2031 klaar, is de nieuwste verwachting. Eerder ging het nog om een bedrag van 2 miljard euro.

1 uur geleden
Voorzitter staatscommissie over formatie: behoud de spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Richard van Zwol, de voorzitter van de staatscommissie achter een veelbesproken rapport over bevolkingsgroei, heeft onderhandelende partijen D66 en CDA geadviseerd de spreidingswet te behouden. Het huidige demissionaire kabinet-Schoof was juist van plan deze wet in te trekken, tot onvrede van onder andere de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

1 uur geleden
Armeense Mikael en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven

AMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.

1 uur geleden
OM: mogelijk 27 sterfgevallen door illegale medicijnenwebsite

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.

1 uur geleden
Tot nu toe 1371 meldingen van aardbevingsschade na beving Zeerijp

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in en rond Zeerijp van afgelopen vrijdag is opgelopen tot 1371, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in de Groningse plaats was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.

2 uur geleden