Delegatie VS op klimaattop: we zijn er nog
MADRID (ANP/AFP) - "We zijn er nog steeds bij." Met die boodschap zijn vijftien Amerikaanse Congresleden, onder wie de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi, naar de VN-Klimaatconferentie in Madrid gekomen. "Wij zien klimaatverandering als een existentiële dreiging", benadrukte Pelosi op de eerste dag van de internationale conferentie.
President Donald Trump heeft onlangs formeel het klimaatakkoord van Parijs opgezegd. De opzegtermijn van een jaar loopt af op 4 november 2020, een dag na de Amerikaanse presidentsverkiezingen. De meeste Democratische presidentskandidaten willen dat de Verenigde Staten het verdrag blijven steunen, net als 195 andere landen ter wereld. De belangrijkste afspraak uit het akkoord is dat landen zich zullen inspannen om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad en maximaal 2 graden.
"Wij hebben een morele verantwoordelijkheid om de planeet beter door te geven aan toekomstige generaties", sprak Pelosi maandag. Ze noemde klimaatverandering ook een volksgezondheidskwestie en een bedreiging van de nationale veiligheid, maar wees ook op economische kansen die voortkomen uit "groene technologieën".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
5 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
11 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.
13 uur geleden