Degradatie Derby County lijkt onvermijdelijk na nieuwe straf
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Derby County is opnieuw bestraft met puntenaftrek wegens overtreding van de boekhoudregels van de Engelse Football League. Nadat de club, uitkomend op het tweede niveau, eerder al 12 punten had moeten inleveren, volgde dinsdag een aftrek van nog eens 9 punten. Derby County, dat getraind wordt door voormalig Engels international Wayne Rooney, staat nu op een puntentotaal van min 3 en heeft inmiddels een achterstand van 18 punten op de 'veilige' 21e plaats in het Championship.
Derby County kreeg in september 12 punten in mindering nadat het surseance van betaling had aangevraagd. Op dat moment stond de ploeg nog twaalfde met 10 punten uit acht duels. Een beroep tegen die straf werd afgewezen. Door de nieuwe straf lijkt degradatie naar League One nu al vrijwel onvermijdelijk. Derby heeft slechts vier seizoenen onder de twee topdivisies in het Engelse voetbal gespeeld. De laatste keer was dat in het seizoen 1985-1986. Rooney is de coach sinds het ontslag van Phillip Cocu een jaar geleden.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
21 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
1 dag geleden