Degradatie Derby County lijkt onvermijdelijk na nieuwe straf
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Derby County is opnieuw bestraft met puntenaftrek wegens overtreding van de boekhoudregels van de Engelse Football League. Nadat de club, uitkomend op het tweede niveau, eerder al 12 punten had moeten inleveren, volgde dinsdag een aftrek van nog eens 9 punten. Derby County, dat getraind wordt door voormalig Engels international Wayne Rooney, staat nu op een puntentotaal van min 3 en heeft inmiddels een achterstand van 18 punten op de 'veilige' 21e plaats in het Championship.
Derby County kreeg in september 12 punten in mindering nadat het surseance van betaling had aangevraagd. Op dat moment stond de ploeg nog twaalfde met 10 punten uit acht duels. Een beroep tegen die straf werd afgewezen. Door de nieuwe straf lijkt degradatie naar League One nu al vrijwel onvermijdelijk. Derby heeft slechts vier seizoenen onder de twee topdivisies in het Engelse voetbal gespeeld. De laatste keer was dat in het seizoen 1985-1986. Rooney is de coach sinds het ontslag van Phillip Cocu een jaar geleden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
12 uur geleden