
Definitieve speelschema Eredivisie nagenoeg ongewijzigd
ZEIST (ANP) - Het definitieve speelschema voor de Eredivisie en eerste divisie is in grote lijnen onaangepast in vergelijking met de conceptversie. Op verzoek van enkele clubs en gemeenten zijn een aantal wijzigingen doorgevoerd, die met name gericht zijn op de aanvangstijden van de wedstrijden.
Go Ahead Eagles tegen FC Volendam gaat van zondag 20 augustus naar zaterdag 19 augustus en voor FC Utrecht tegen sc Heerenveen geldt juist het omgekeerde.
FC Volendam tegen Vitesse is vrijdag 11 augustus de eerste wedstrijd in de Eredivisie.
Afhankelijk van de Europese prestaties van Feyenoord, PSV, Ajax, AZ en FC Twente zullen nog wijzigingen worden aangebracht om het Eredivisieprogramma beter af te stemmen op de programma’s van deze clubs, meldt de KNVB.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Jayden Addai verruilt AZ voor Como. De negentienjarige aanvaller tekent voor vijf jaar bij de Italiaanse club uit de Serie A waar de Spanjaard Cesc Fàbregas trainer is. Como heeft dat bevestigd.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim één op de tien Nederlanders is van plan naar het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland te kijken. Met dat percentage staat Nederland zesde op de lijst van Europese landen met de hoogste interesse, die wordt aangevoerd door Zweden. In alle landen vormen mannelijke kijkers nog steeds de grootste groep geïnteresseerden, meldt sportmarketingdeskundige Marcel Blijlevens op basis van onderzoeken.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool geeft rugnummer 20 niet meer aan een andere speler. De Engelse club eert hiermee de overleden Diogo Jota, die vijf seizoenen met dat nummer speelde. Daarvoor droeg Adam Lallana dat rugnummer.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Evgeniy Levchenko waarschuwt Feyenoord via X dat de club beter geen zaken kan doen met het Russische Spartak Moskou. De voorzitter van de vereniging van contractspelers VVCS doet dat naar aanleiding van berichten op sociale media waarin wordt vermeld dat de Rotterdamse club interesse zou hebben in de voetballer Manfred Ugalde. "Als je in deze tijd een speler uit de Russische competitie koopt ben je schuldig aan de dood van burgers in Oekraïne", stelt Levchenko, die zelf uit Oekraïne komt. "Met zo'n transfer sponsor je dus de Russische oorlog."
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/AFP) - De Portugees Pedro Neto mag zelf beslissen of hij met Chelsea meedoet aan de kwartfinale van het WK voetbal voor clubs tegen Palmeiras. Dat heeft zijn coach Enzo Maresca gezegd in Philadelphia waar het duel wordt gespeeld. Neto is zwaar aangeslagen door de dood van zijn landgenoot Diogo Jota. De speler van Liverpool overleed samen met zijn jongere broer André Silva nadat hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte.
7 uur geledenBERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
17 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
17 uur geleden