
Definitief streep door Rescue Vlissingen
VLISSINGEN - Rescue Vlissingen moet constateren dat het evenement definitief niet kan doorgaan woensdag 17 augustus. Dat meldt de organisatie donderdag na een ‘ultieme poging’ om het hulpverleningsevenement toch te kunnen laten plaatsvinden.
De organisatie meldt donderdagmorgen samen met haar advocaat een overleg te hebben gehad met de burgemeester van Vlissingen. ‘Dit heeft niet tot het gewenste resultaat geleid’, verklaart ze in een persbericht. ‘We moeten het besluit nemen om het evenement voor deze editie af te zeggen. We beseffen ons temeer dat dit voor de deelnemers, vrijwilligers, bezoekers en ondernemers van Vlissingen een grote teleurstelling zal zijn.’
Ontbrekende gegevens
Dinsdag maakte de gemeente Vlissingen bekend geen vergunning te kunnen verlenen voor Rescue Vlissingen, omdat niet alle benodigde informatie was ingeleverd. ‘Het gaat om ontbrekende gegevens over belangrijke veiligheidsaspecten’, aldus Vlissingen. ‘De gemeente, hulpdiensten en organisatie van Rescue Vlissingen zijn tijdens de voorbereiding regelmatig in gesprek geweest. Het ontbreken van benodigde gegevens was hierbij steeds onderwerp van gesprek’, stelt de gemeente.
De organisatie van Rescue reageerde geschokt op het afwijzen van de vergunning. ‘Officieel is Rescue Vlissingen niet op de hoogte gesteld van de reden waarom de vergunning wordt onthouden’, aldus het bestuur. ‘Wij zijn enorm verbaasd over de inhoud van het persbericht en herkennen ons niet in die inhoud.’ De organisatie gaf de gemeente twee dagen de tijd om het niet behandelen van de vergunningaanvraag te motiveren en beraadde zich over juridische stappen. Dat resulteerde in het gesprek van donderdagmorgen. ‘De uiteindelijke reden waarom de vergunning niet wordt verleend blijft voor de organisatie een groot vraagteken’, aldus het bestuur.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
12 uur geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
15 uur geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.
3 dagen geledenVLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
5 dagen geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
6 dagen geleden