Defensieminister VS: Israël mag zichzelf verdedigen
WASHINGTON/TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin heeft in een telefoongesprek met zijn Israëlische collega Yoav Gallant gezegd dat "Israël het recht heeft zichzelf te verdedigen". De verklaring van Austin kwam enkele uren nadat het Israëlische leger het zuiden van Libanon binnenviel.
De baas van het Pentagon zegt dat hij en Gallant het eens zijn "over de noodzaak om infrastructuur langs de grens waar aanvallen mee uitgevoerd kunnen worden te ontmantelen".
Het Israëlische leger sprak van een "beperkte en gerichte" missie om met grondtroepen Hezbollah-doelen langs de grens met Israël aan te vallen. Deze "laatste ontwikkelingen" noemt Austin "noodzakelijk om te voorkomen dat Hezbollah gemeenschappen in het noorden van Israël aan kan vallen in de stijl van 7 oktober". Vorig jaar werd Israël op die datum opgeschrikt door een grootschalige aanval door Hamas vanuit Gaza.
Israël gewaarschuwd
In zijn verklaring, die Austin ook op X deelde, zei de Amerikaanse minister wel dat "een diplomatieke oplossing nodig is" zodat burgers aan beide kanten van de grens tussen Israël en Libanon veilig terug naar huis kunnen.
Austin waarschuwde ook Iran voor "ernstige gevolgen" als het land ervoor kiest een "directe militaire aanval op Israël uit te voeren".
Oproep Biden
De Amerikaanse president Joe Biden riep maandag nog op tot een staakt-het-vuren. De VS vrezen volgens een bron van CNN dat een beperkte grondoperatie uiteindelijk kan uitgroeien tot een veel grotere operatie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner worden dit weekend in Rusland en Oekraïne verwacht, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Ze zullen eerst naar Moskou gaan.
19 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben influencer Andrew Tate vrijdag officieel aangeklaagd voor mensenhandel in minderjarigen, witwassen, seks met een minderjarige en de beïnvloeding van getuigen. Zijn broer Tristan is aangeklaagd voor medeplichtigheid.
28 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de overstromingen in Nepal is opgelopen tot 1287, volgens de Nepalese rampendienst. Het aantal vermisten is gestegen naar 5083. Twee Nederlandse toeristen bevinden zich onder deze vermisten.
33 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.
2 uur geleden