Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Defensie koopt kruisraketten en extra F-35's

Defensie koopt kruisraketten en extra F-35's

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil nog eens zes F-35-gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Verder moet de marine kruisraketten krijgen. Dat staat in de nieuwe Defensienota, bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf en de NOS hierover.

Defensie krijgt er de komende jaren miljarden euro's bij. Structureel komt het uiteindelijk neer op 5 miljard euro extra waarmee de NAVO-norm wordt gehaald. Het ministerie presenteert woensdag de Defensienota waarin onder meer duidelijk wordt hoe het extra geld wordt uitgegeven.

In twee zaken wil het ministerie vooral investeren. De vuurkracht moet worden versterkt door aankoop van extra materieel en de ondersteunende eenheden zoals de logistiek en de geneeskundige dienst moeten versterkt worden.

Vier onbemande Reaper-drones

Naast de extra F-35's (er zijn eerder al 46 van besteld) is het plan om vier nieuwe onbemande Reaper-drones te kopen. Daarmee wordt het huidige aantal verdubbeld. Verder komen er extra Patriot-luchtverdedigingssystemen en een raketsysteem voor de landmacht.

Generaal Onno Eichelsheim, de hoogste militair, zei in april al tegen Nieuwsuur dat er extra geld moet naar vuurkracht en logistieke ondersteuning. Een andere prioriteit is voor hem het personeel. Daar is een flink tekort aan. Een nieuwe cao moet helpen nieuwe mensen aan te trekken en te behouden.

Meer uit Binnenland

Rapport: kabinet zal iets moeten doen aan hypotheekrenteaftrek

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.

16 seconden geleden
ECDC: geen tekenen dat hantavirus op Hondius zich heeft gemuteerd

STOCKHOLM (ANP) - De Europese gezondheidsdienst ECDC heeft geen aanwijzingen dat het hantavirus dat is aangetroffen op de m/v Hondius zich anders gedraagt dan dat het virus normaal gesproken doet. De Franse minister van Gezondheid Stéphanie Rist zei dinsdag dat het nog onzeker was of het virus zich had gemuteerd, maar volgens ECDC-epidemioloog Andreas Hoefer wijst voorlopig niets daarop.

2 minuten geleden
Advocaten: slachtoffer heeft zichzelf gedood met hondenketting

DEN HAAG (ANP) - De advocaten van de 39-jarige Paul V. uit Leiden, tegen wie maandag achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging is geëist voor het verwurgen van zijn 30-jarige partner Laura, hebben woensdag in de rechtbank Den Haag betoogd dat de vrouw zichzelf van het leven heeft beroofd. Ze pleitten voor vrijspraak in de zaak tegen V.

17 minuten geleden
Ontsnapte cheetah Beekse Bergen gevangen, park weer open

HILVARENBEEK (ANP) - De cheetah die woensdag ontsnapt was uit haar verblijf in Beekse Bergen is gevangen. Het park is weer open, laat een woordvoerster van het safaripark weten.

42 minuten geleden
OM vindt tweet met vrouwengezichten van Wilders niet strafbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de aangiften tegen PVV-leider Geert Wilders geseponeerd na onderzoek naar een afbeelding die in augustus vorig jaar door hem op X was geplaatst. Het plaatje bestond uit twee vrouwengezichten: links een jonge blonde vrouw met daaronder de letters PVV, rechts een boos kijkende oudere vrouw met een hoofddoek met daaronder de letters PvdA.

49 minuten geleden
Dijksma noemt geweld Loosdrecht aanval op democratie

LOOSDRECHT (ANP) - VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma kwalificeert het geweld in Loosdrecht "als aanval op de democratie en ondermijning van het gezag". Als regioburgemeester kwam ze woensdag steun brengen aan haar collega-burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren na de vernielingen en brandstichting dinsdagavond bij de nieuwe asielopvanglocatie. "We moeten alle middelen van de rechtsstaat inzetten om dit te bestrijden", stelt hij in een gezamenlijk persmoment.

52 minuten geleden
Cheetah ontsnapt uit verblijf in Beekse Bergen, park gesloten

HILVARENBEEK (ANP) - In safaripark Beekse Bergen is woensdag een cheetah ontsnapt uit haar verblijf, maar het dier is nog wel binnen het omheinde park. Uit voorzorg is het safaripark gesloten gebleven voor publiek. Medewerkers van het park weten waar de cheetah is en wachten op een goed moment om het dier te verdoven, laat een woordvoerster weten na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

1 uur geleden