Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense handballers voor derde keer op rij wereldkampioen

Deense handballers voor derde keer op rij wereldkampioen

STOCKHOLM (ANP) - De handballers van Denemarken zijn voor de derde keer op rij wereldkampioen geworden. De ploeg van de uitblinkers Rasmus Lauge Schmidt en Simon Bogetoft Pytlick won de finale van het WK in Stockholm van olympisch kampioen Frankrijk met 34-29. Het is voor het eerst in de geschiedenis van het mannenhandbal dat een ploeg driemaal achtereen de wereldtitel verovert.

De superieure Denen kenden een vliegende start en namen razendsnel een voorsprong van vijf doelpunten, maar de Fransen dichtten geleidelijk het gaatje en bij rust stond het 16-15 voor de Denen. In de tweede helft waren de twee grootmachten lang gelijkwaardig aan elkaar en vielen de doelpunten over en weer. In de laatste 5 minuten toonden de Denen opnieuw hun suprematie door weer uit te lopen naar vijf goals voorsprong.

In het enerverende duel scoorde Lauge Schmidt tien keer voor de Denen. Pytlick maakte er negen. Bij de Franse ploeg, die in het verleden al zes keer wereldkampioen was, scoorde Nedim Remili zes keer.

Spanje won eerder op zondag de wedstrijd om het brons van gastland Zweden met 39-36.

De Nederlandse handballers eindigden op hun eerste WK-deelname na 62 jaar als veertiende. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson bereikte de hoofdronde, maar daarin werd de ploeg uitgeschakeld voor de kwartfinales na een nederlaag tegen Duitsland.

Meer uit Sport

Groenewoud troeft op NK Rijpma-De Jong en Beune af op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor de tweede keer op rij de Nederlandse titel op de 1500 meter veroverd. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was met 1.53,33 ruim sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong en Joy Beune.

1 uur geleden
De Boo pakt titel met eerste 500 meter onder de 34 in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is voor de derde keer op rij Nederlands kampioen geworden op de 500 meter. De 21-jarige wereldkampioen op deze afstand bleef met een tijd van 33,98 op de tweede 500 meter Sebas Diniz en Stefan Westenbroek in het klassement over twee ritten voor.

1 uur geleden
Vitesse wint bij VVV-Venlo na slecht nieuws van KNVB

VENLO (ANP) - Vitesse liet zich in het uitduel met VVV-Venlo niet afleiden door het nieuws dat de KNVB zich verzet tegen de beslissing van het gerechtshof om de club uit Arnhem de proflicentie terug te geven. Dillon Hoogewerf en Elias Huth leidden de bezoekers met doelpunten naar een zege in stadion De Koel (1-2). Gabin Blancquart scoorde in de slotfase voor VVV.

4 uur geleden
Eerste Nederlandse titel op 5000 meter voor schaatser Bosker

HEERENVEEN (ANP) - Marcel Bosker is bij de NK afstanden in Heerenveen voor het eerst Nederlands kampioen op de 5000 meter geworden. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een tijd van 6.09,72 titelverdediger Chris Huizinga en Jorrit Bergsma voor.

7 uur geleden
Wereldkampioen marathon Simbu doet mee aan Zevenheuvelenloop

NIJMEGEN (ANP) - Alphonce Simbu, de Tanzaniaanse wereldkampioen op de marathon, loopt op 16 november de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. De 33-jarige wereldkampioen van afgelopen maand in Tokio krijgt in de wedstrijd over 15 kilometer concurrentie van onder anderen Mike Foppen en de Kenianen Benson Kiplangat, Alex Matata en Daniel Mateiko.

13 uur geleden
Kickbokser Rigters meldt zich af voor Glory-gevecht

ARNHEM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters mist het Glory-evenement van 13 december in de GelreDome door persoonlijke omstandigheden. Ook zegt hij zijn gezondheid te verkiezen boven deelname aan Glory Collision 8, meldt de kickboksorganisatie.

14 uur geleden
Schaatsbond vraagt om volledige inzet voor wereldbekerwedstrijden

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB verwacht van de Nederlandse schaatsers die zich plaatsen voor de wereldbeker "100 procent commitment" in de strijd om quotaplekken voor de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Dat betekent dat van schaatsers die zich op de NK afstanden kwalificeren, wordt verwacht dat ze alle vier de wereldbekerwedstrijden dit najaar rijden.

1 dag geleden