Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deense handballers voor derde keer op rij wereldkampioen

Deense handballers voor derde keer op rij wereldkampioen

STOCKHOLM (ANP) - De handballers van Denemarken zijn voor de derde keer op rij wereldkampioen geworden. De ploeg van de uitblinkers Rasmus Lauge Schmidt en Simon Bogetoft Pytlick won de finale van het WK in Stockholm van olympisch kampioen Frankrijk met 34-29. Het is voor het eerst in de geschiedenis van het mannenhandbal dat een ploeg driemaal achtereen de wereldtitel verovert.

De superieure Denen kenden een vliegende start en namen razendsnel een voorsprong van vijf doelpunten, maar de Fransen dichtten geleidelijk het gaatje en bij rust stond het 16-15 voor de Denen. In de tweede helft waren de twee grootmachten lang gelijkwaardig aan elkaar en vielen de doelpunten over en weer. In de laatste 5 minuten toonden de Denen opnieuw hun suprematie door weer uit te lopen naar vijf goals voorsprong.

In het enerverende duel scoorde Lauge Schmidt tien keer voor de Denen. Pytlick maakte er negen. Bij de Franse ploeg, die in het verleden al zes keer wereldkampioen was, scoorde Nedim Remili zes keer.

Spanje won eerder op zondag de wedstrijd om het brons van gastland Zweden met 39-36.

De Nederlandse handballers eindigden op hun eerste WK-deelname na 62 jaar als veertiende. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson bereikte de hoofdronde, maar daarin werd de ploeg uitgeschakeld voor de kwartfinales na een nederlaag tegen Duitsland.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

4 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

5 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

5 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

6 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

7 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

7 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

8 uur geleden