Deen Trenskow tekent voor vier jaar bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Jacob Trenskow is de nieuwe rechtsbuiten van sc Heerenveen. De 23-jarige Deen komt over van het Zweedse Kalmar FF en heeft een contract voor vier seizoenen getekend in Friesland.
Trenskow was in het lopende seizoen in Zweden goed voor vier doelpunten en zeven assists in zestien competitiewedstrijden. Hij had nog tot de zomer van 2026 een verbintenis bij Kalmar FF, waardoor de Zweden een transfersom tegemoet kunnen zien.
Heerenveen zag eerder vleugelaanvaller Osame Sahraoui naar het Franse Lille vertrekken. Daartegenover stond al de komst van Danilo Al-Saed (Sandefjord) en Ilias Sebaoui (Feyenoord, op huurbasis). Trenskow voegt zich daar nu bij. Ook Che Nunnely kan op de flanken uit de voeten.
Ajax
"Jacob is een technisch vaardige speler met een hoog rendement", zegt algemeen directeur Ferry de Haan. "Na het vertrek van Osame Sahraoui wilden we graag een extra vleugelspeler aan onze selectie toevoegen."
Zondag opent sc Heerenveen het seizoen in de Eredivisie met een uitduel bij Ajax. De Friezen staan sinds kort onder leiding van Robin van Persie, topscorer aller tijden van het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
14 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries heeft er vertrouwen in dat de defensie van het Nederlands elftal op het WK gedurende het toernooi steeds stabieler wordt. Dat vertelde de rechtervleugelverdediger na de training op een persconferentie in Kansas City.
6 uur geleden