Deen Trenskow tekent voor vier jaar bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Jacob Trenskow is de nieuwe rechtsbuiten van sc Heerenveen. De 23-jarige Deen komt over van het Zweedse Kalmar FF en heeft een contract voor vier seizoenen getekend in Friesland.
Trenskow was in het lopende seizoen in Zweden goed voor vier doelpunten en zeven assists in zestien competitiewedstrijden. Hij had nog tot de zomer van 2026 een verbintenis bij Kalmar FF, waardoor de Zweden een transfersom tegemoet kunnen zien.
Heerenveen zag eerder vleugelaanvaller Osame Sahraoui naar het Franse Lille vertrekken. Daartegenover stond al de komst van Danilo Al-Saed (Sandefjord) en Ilias Sebaoui (Feyenoord, op huurbasis). Trenskow voegt zich daar nu bij. Ook Che Nunnely kan op de flanken uit de voeten.
Ajax
"Jacob is een technisch vaardige speler met een hoog rendement", zegt algemeen directeur Ferry de Haan. "Na het vertrek van Osame Sahraoui wilden we graag een extra vleugelspeler aan onze selectie toevoegen."
Zondag opent sc Heerenveen het seizoen in de Eredivisie met een uitduel bij Ajax. De Friezen staan sinds kort onder leiding van Robin van Persie, topscorer aller tijden van het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
12 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden