Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel zestigplussers vervroegde boosterafspraak na sms GGD

Deel zestigplussers vervroegde boosterafspraak na sms GGD

UTRECHT (ANP) - Zo'n 20.000 zestigplussers hebben na een sms van de GGD hun boosterprikafspraak vervroegd, laat een woordvoerder van de organisatie weten. Dit weekend stuurde de GGD zo'n 45.000 zestigplussers die hun booster ná 9 januari gepland hadden staan een sms met daarin instructies voor het vervroegen van de afspraak.

Eerder stuurde de GGD ook 75-plussers die een afspraak na 9 januari hadden staan al zo'n sms. Het gaat om "een klein deel" van de mensen in die leeftijdsgroep, aldus de GGD-woordvoerder. Hoeveel precies kan hij niet zeggen. De actie heeft tot "weinig verplaatste afspraken" geleid. De groep 60-plussers en 75-plussers worden als "twee gescheiden groepen" behandeld door de GGD.

De organisatie wil graag zoveel mogelijk ouderen snel een oppepprik geven, vanwege de oprukkende omikronvariant van het coronavirus. In een eerdere fase van de boosterprikcampagne konden mensen pas zes maanden na hun laatste prik of coronabesmetting een oppepprik krijgen. Die termijn werd verkort naar drie maanden, maar een deel van de 60-plussers had al een afspraak gemaakt voor in januari.

Grens

Voor de sms-actie is de grens van 9 januari gekozen omdat "we ergens moeten beginnen", aldus de woordvoerder. "De prioriteit ligt bij ouderen. 9 januari is voor deze groep relatief laat, dus die halen we als eerste naar voren."

Deze week heeft ook een deel van de zogenoemde 'griepprikpopulatie' een sms gekregen waarmee een afspraak kan worden gemaakt. Het gaat dan om mensen die gewoonlijk ook in aanmerking komen voor de griepprik, bijvoorbeeld omdat ze een longaandoening zoals bronchitis hebben. Deze groep krijgt voorrang in de boosterprikcampagne.

Meer uit Binnenland

Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

2 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

2 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

3 uur geleden
Zitting over vergismoord Zweekhorst achter gesloten deuren

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.

3 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in weken onder limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.

4 uur geleden
Eerste matige vorst van het seizoen: onder -5 in Eelde

HOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.

5 uur geleden
Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

15 uur geleden