Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel jouw favoriete plek op Tholen en maak kans op een eigen Waterpoort ommetje

Deel jouw favoriete plek op Tholen en maak kans op een eigen Waterpoort ommetje

THOLEN - Waterpoort roept alle fervente wandelaars op om hun favoriete plekje in de natuur in te sturen. Zij zijn van plan om samen met IVN Natuureducatie zes verschillende ‘ommetjes’ te maken aan de hand van persoonlijke verhalen.

Het samenwerkingsverband Waterpoort, dat de zes gemeenten rond het Volkerak en Zoommeer met elkaar verbindt, is op zoek naar de mooiste locaties in de natuur van het gebied. Het is namelijk van plan om samen met IVN Natuureducatie per gemeente één wandelroute te ontwikkelen, oftewel een ommetje. Daarvoor roept Waterpoort de bewoners op om hun favoriete plekje te delen, met hun persoonlijke verhaal daarbij. Uiteindelijk zullen de routes vanaf volgend jaar in de IVN Routes-app te vinden zijn.

Ommetjes met verhalen
Waterpoort wil graag een extra dimensie toevoegen aan de routes: “Bezoekers kennen vaak de bekende plekken, zoals forten, havens en natuurgebieden. Maar de bewoners laten het landschap echt leven. Want misschien ben jij opgegroeid op die oude boerderij? Kreeg je bij die ene boom je eerste kus en krasten jullie dat hartje in de stam? Of ken je het beste plekje om in de herfst tamme kastanjes te rapen? Daarom vragen wij de bewoners om hun favoriete plekje te fotograferen en met ons te delen, inclusief hun persoonlijke verhaal erbij.”

Alle inzenders ontvangen een uitnodiging voor een ‘storytelling’ workshop van IVN en Waterpoort op maandagavond 25 september om 19.30 uur op Fort Sabina, Fortweg 1 in Heijningen. “Tijdens de workshop worden de zes nieuwe ommetjes in het Waterpoortgebied gemaakt aan de hand van de ingezonden foto’s en verhalen. Een professionele storyteller geeft tips hoe je een verhaal boeiender en sterker kunt maken. De mooiste inzending wint die avond een vaartocht met Medusa Maritiem ter waarde van 75 euro. De tweede prijs is een Thools streekproductenpakket ter waarde van 50 euro”, legt Waterpoort uit. De workshop is ook te bezoeken als je geen inzending hebt gedaan.

Je kunt je favoriete plek tot uiterlijk 15 september delen op de site van Waterpoort.

Meer uit Tholen

Wijkagenten schrijven vijf bekeuringen uit voor rijden onder invloed van alcohol

THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.

1 uur geleden
Eendrachtruiters Tholen vieren 80 jaar paardensport en saamhorigheid

SINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.

3 uur geleden
Gratis fietstocht langs vier boerenbedrijven tussen Tholen en Scherpenisse

THOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.

9 uur geleden
Jaarlijkse rondrit met oude tractoren trekt zaterdag weer door eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.

1 dag geleden
De Week van de Tandprotheticus: ontdek het vak achter uw glimlach

[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?

1 dag geleden
Koninklijke Fanfare Accelerando viert 145-jarig jubileum met een reünie

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong  wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.

2 dagen geleden
Nieuwe Thoolse Floraroute brengt natuur en historie samen in Tholen

THOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.

2 dagen geleden