Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel jouw favoriete plek op Tholen en maak kans op een eigen Waterpoort ommetje

Deel jouw favoriete plek op Tholen en maak kans op een eigen Waterpoort ommetje

THOLEN - Waterpoort roept alle fervente wandelaars op om hun favoriete plekje in de natuur in te sturen. Zij zijn van plan om samen met IVN Natuureducatie zes verschillende ‘ommetjes’ te maken aan de hand van persoonlijke verhalen.

Het samenwerkingsverband Waterpoort, dat de zes gemeenten rond het Volkerak en Zoommeer met elkaar verbindt, is op zoek naar de mooiste locaties in de natuur van het gebied. Het is namelijk van plan om samen met IVN Natuureducatie per gemeente één wandelroute te ontwikkelen, oftewel een ommetje. Daarvoor roept Waterpoort de bewoners op om hun favoriete plekje te delen, met hun persoonlijke verhaal daarbij. Uiteindelijk zullen de routes vanaf volgend jaar in de IVN Routes-app te vinden zijn.

Ommetjes met verhalen
Waterpoort wil graag een extra dimensie toevoegen aan de routes: “Bezoekers kennen vaak de bekende plekken, zoals forten, havens en natuurgebieden. Maar de bewoners laten het landschap echt leven. Want misschien ben jij opgegroeid op die oude boerderij? Kreeg je bij die ene boom je eerste kus en krasten jullie dat hartje in de stam? Of ken je het beste plekje om in de herfst tamme kastanjes te rapen? Daarom vragen wij de bewoners om hun favoriete plekje te fotograferen en met ons te delen, inclusief hun persoonlijke verhaal erbij.”

Alle inzenders ontvangen een uitnodiging voor een ‘storytelling’ workshop van IVN en Waterpoort op maandagavond 25 september om 19.30 uur op Fort Sabina, Fortweg 1 in Heijningen. “Tijdens de workshop worden de zes nieuwe ommetjes in het Waterpoortgebied gemaakt aan de hand van de ingezonden foto’s en verhalen. Een professionele storyteller geeft tips hoe je een verhaal boeiender en sterker kunt maken. De mooiste inzending wint die avond een vaartocht met Medusa Maritiem ter waarde van 75 euro. De tweede prijs is een Thools streekproductenpakket ter waarde van 50 euro”, legt Waterpoort uit. De workshop is ook te bezoeken als je geen inzending hebt gedaan.

Je kunt je favoriete plek tot uiterlijk 15 september delen op de site van Waterpoort.

Meer uit Tholen

Is de gemeente Tholen goed voorbereid op een ramp of crisis? SGP stelt vragen

THOLEN - Hoe goed is de gemeente Tholen voorbereid op rampen en grootschalige incidenten? Kees Knulst (SGP) heeft hierover schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil onder meer inzicht in de gemeentelijke crisisorganisatie en de bescherming van kwetsbare groepen.

14 uur geleden
Reünie van Winter Vol Liefde: Hoe het nu gaat met Hans en Thea

THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.

19 uur geleden
Verkeer richting Middelburg opgelet: Deel A58 in april tien dagen volledig afgesloten

ZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.

23 uur geleden
Generaties halen herinneringen op bij reünie 100-jarige Eben-Haëzerschool [FOTOALBUM]

THOLEN - Wanneer je als Thoolse basisschool honderd jaar een begrip bent in de samenleving, is het niet gek dat het op de reünie een weerzien van oude bekenden is. In de lokalen en gangen van de Eben-Haëzerschool was het dan ook vooral: 'Hé, hoi, wat leuk! Dat is echt jaren geleden dat ik je heb gezien of gesproken.' Extra bijzonder is het feit dat maandagmorgen om stipt half acht wordt gestart met de sloop van het pand waar de basisschool de langste periode gevestigd is geweest.

1 dag geleden
Bravis heeft sinds de coronapandemie bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord

WEST-BRABANT/THOLEN - Thuismeten is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van de zorg bij Bravis. Wat begon als een oplossing tijdens de coronapandemie, is inmiddels een vaste werkwijze geworden. Sinds de start zijn bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord via digitale metingen.

1 dag geleden
Lezersfoto van de week is gemaakt door Cees van ‘t Hof: ‘Kruittoren in Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Ambulancepost Poortvliet krijgt driemaal daags een extra ambulance

POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.

2 dagen geleden