Deel failliete winkels Vero Moda, Pieces en Vila overgenomen
UTRECHT (ANP) - Twaalf winkels van de kledingmerken Vero Moda, Pieces en Vila van het failliete Doek Retail worden overgenomen door Bestseller uit Denemarken. Curator Hans Hendriks zegt dat het gaat om acht winkels van Vero Moda, twee vestigingen van Pieces en twee locaties van Vila. Hij wil niet kwijt welk bedrag met de overname is gemoeid. Wel meldt hij dat Bestseller meer heeft betaald dan de afzonderlijke waarde van die winkels.
Winkels van de drie modemerken zijn in Nederland al onderdeel van Bestseller, maar sommige vestigingen werden gerund door Doek Retail. Dat zijn er momenteel twintig. Voor een overname van de overige acht winkels lopen nog gesprekken met "een behoorlijk aantal" geïnteresseerden. De curator kan nog niet zeggen hoe groot de kans is dat ook deze winkels worden overgenomen. "Dat ligt nog open", aldus Hendriks.
De overname door Bestseller geldt vanaf volgende week zaterdag. De kledingmerken gaan door onder hun eigen naam. Zo'n 85 van de 115 medewerkers houden hun baan.
Vorige maand ging Doek Retail failliet. Hendriks meldde toen dat de opgelopen schuld die is ontstaan tijdens coronalockdowns te groot was. Tijdens het faillissement zijn de kledingzaken wel open gebleven.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
3 uur geleden