Deel failliete winkels Vero Moda, Pieces en Vila overgenomen
UTRECHT (ANP) - Twaalf winkels van de kledingmerken Vero Moda, Pieces en Vila van het failliete Doek Retail worden overgenomen door Bestseller uit Denemarken. Curator Hans Hendriks zegt dat het gaat om acht winkels van Vero Moda, twee vestigingen van Pieces en twee locaties van Vila. Hij wil niet kwijt welk bedrag met de overname is gemoeid. Wel meldt hij dat Bestseller meer heeft betaald dan de afzonderlijke waarde van die winkels.
Winkels van de drie modemerken zijn in Nederland al onderdeel van Bestseller, maar sommige vestigingen werden gerund door Doek Retail. Dat zijn er momenteel twintig. Voor een overname van de overige acht winkels lopen nog gesprekken met "een behoorlijk aantal" geïnteresseerden. De curator kan nog niet zeggen hoe groot de kans is dat ook deze winkels worden overgenomen. "Dat ligt nog open", aldus Hendriks.
De overname door Bestseller geldt vanaf volgende week zaterdag. De kledingmerken gaan door onder hun eigen naam. Zo'n 85 van de 115 medewerkers houden hun baan.
Vorige maand ging Doek Retail failliet. Hendriks meldde toen dat de opgelopen schuld die is ontstaan tijdens coronalockdowns te groot was. Tijdens het faillissement zijn de kledingzaken wel open gebleven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
49 minuten geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
1 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
3 uur geleden