Deel failliete winkels Vero Moda, Pieces en Vila overgenomen
UTRECHT (ANP) - Twaalf winkels van de kledingmerken Vero Moda, Pieces en Vila van het failliete Doek Retail worden overgenomen door Bestseller uit Denemarken. Curator Hans Hendriks zegt dat het gaat om acht winkels van Vero Moda, twee vestigingen van Pieces en twee locaties van Vila. Hij wil niet kwijt welk bedrag met de overname is gemoeid. Wel meldt hij dat Bestseller meer heeft betaald dan de afzonderlijke waarde van die winkels.
Winkels van de drie modemerken zijn in Nederland al onderdeel van Bestseller, maar sommige vestigingen werden gerund door Doek Retail. Dat zijn er momenteel twintig. Voor een overname van de overige acht winkels lopen nog gesprekken met "een behoorlijk aantal" geïnteresseerden. De curator kan nog niet zeggen hoe groot de kans is dat ook deze winkels worden overgenomen. "Dat ligt nog open", aldus Hendriks.
De overname door Bestseller geldt vanaf volgende week zaterdag. De kledingmerken gaan door onder hun eigen naam. Zo'n 85 van de 115 medewerkers houden hun baan.
Vorige maand ging Doek Retail failliet. Hendriks meldde toen dat de opgelopen schuld die is ontstaan tijdens coronalockdowns te groot was. Tijdens het faillissement zijn de kledingzaken wel open gebleven.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
6 uur geleden