Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deel bioscopen Beijing dicht na toename aantal coronabesmettingen

Deel bioscopen Beijing dicht na toename aantal coronabesmettingen

BEIJING (ANP) - Ruim drie maanden voor het begin van de Olympische Winterspelen in Beijing hebben de lokale autoriteiten opdracht gegeven een deel van de bioscopen in de Chinese hoofdstad te sluiten. Na een recente stijging van het aantal coronabesmettingen in het land moeten alle bioscopen in het district Xicheng, waar ruim 1 miljoen mensen wonen, tot half november dicht blijven.

China heeft te maken met een beperkte toename van het aantal coronabesmettingen. Zaterdag werden in Beijing 59 nieuwe besmettingen geteld, het hoogste aantal sinds half september. Voor heel het land zijn nu minder dan 300 coronabesmettingen geregistreerd. Net als bij eerdere toenames van het aantal coronagevallen nemen de autoriteiten direct maatregelen.

Zo meldde het staatspersbureau Xinhua zaterdag dat alle inwoners van de noordwestelijke stad Lanzhou opnieuw worden getest op Covid-19, nadat vrijdag vijf nieuwe besmettingen waren geregistreerd. De stad met ongeveer 4 miljoen inwoners ging eerder deze week al in lockdown na een handvol nieuwe coronagevallen.

Wuhan

Het coronavirus werd eind 2019 voor het eerst vastgesteld in de Chinese stad Wuhan. Sindsdien zijn in het land bijna 97.000 gevallen geregistreerd van besmettingen met symptomen. Het officiële dodental staat op iets meer dan 4600.

De Olympische Winterspelen van Beijing 2022 vinden van plaats van 4 tot en met 20 februari.

Meer uit Buitenland

Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

38 minuten geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

1 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

2 uur geleden
Meerdere doden bij aanslag op moskee in het Syrische Homs

HOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.

2 uur geleden
Zuid-Korea legaliseert na decennia Noord-Koreaanse staatskrant

SEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.

3 uur geleden
Zelensky: ontmoeting met Trump in nabije toekomst

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.

7 uur geleden
Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

11 uur geleden