Deel bioscopen Beijing dicht na toename aantal coronabesmettingen
BEIJING (ANP) - Ruim drie maanden voor het begin van de Olympische Winterspelen in Beijing hebben de lokale autoriteiten opdracht gegeven een deel van de bioscopen in de Chinese hoofdstad te sluiten. Na een recente stijging van het aantal coronabesmettingen in het land moeten alle bioscopen in het district Xicheng, waar ruim 1 miljoen mensen wonen, tot half november dicht blijven.
China heeft te maken met een beperkte toename van het aantal coronabesmettingen. Zaterdag werden in Beijing 59 nieuwe besmettingen geteld, het hoogste aantal sinds half september. Voor heel het land zijn nu minder dan 300 coronabesmettingen geregistreerd. Net als bij eerdere toenames van het aantal coronagevallen nemen de autoriteiten direct maatregelen.
Zo meldde het staatspersbureau Xinhua zaterdag dat alle inwoners van de noordwestelijke stad Lanzhou opnieuw worden getest op Covid-19, nadat vrijdag vijf nieuwe besmettingen waren geregistreerd. De stad met ongeveer 4 miljoen inwoners ging eerder deze week al in lockdown na een handvol nieuwe coronagevallen.
Wuhan
Het coronavirus werd eind 2019 voor het eerst vastgesteld in de Chinese stad Wuhan. Sindsdien zijn in het land bijna 97.000 gevallen geregistreerd van besmettingen met symptomen. Het officiële dodental staat op iets meer dan 4600.
De Olympische Winterspelen van Beijing 2022 vinden van plaats van 4 tot en met 20 februari.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
4 uur geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
4 uur geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
5 uur geleden