Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant Oatly grote stijger op groen Wall Street

NEW YORK (AFN) - Beursdebutant Oatly ging donderdag flink omhoog. Ten opzichte van de verkoopprijs van de aandelen van 17 dollar werd een winst geboekt van 19 procent. De fabrikant van zuivelvervangers haalde 1,4 miljard dollar op met zijn beursgang.

Wall Street steeg verder ook. Na bestudering van de notulen van de Federal Reserve was de angst voor inflatie en renteverhoging weer wat verder weg. Techbedrijven, die eerder deze week nog flinke klappen kregen, voerden nu het herstel aan. Apple steeg bijvoorbeeld 2,1 procent, Intel kreeg er 1,1 procent bij en Google-moeder Alphabet werd 1,6 procent hoger gezet.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 hoger op 34.084,15 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4159,12 punten en technologiegraadmeter Nasdaq sloot met een winst van 1,8 procent op 13.535,74 punten.

Snap

Snap, het bedrijf achter filmpjesapp Snapchat, kondigde aan meer met augmented reality te willen doen. Daarbij worden echte beelden met digitale effecten gecombineerd. Zo komt Snap onder meer met een nieuwe bril die foto's kan maken maar waar deze keer ook een augmented reality-functionaliteit inzit. Snap steeg 5,8 procent.

Ook ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic steeg hard. Beleggers waren verheugd over de aankondiging van het bedrijf dat er nog dit weekend een nieuwe testvlucht met ruimtevaartuig SpaceShipTwo Unity wordt gehouden. Het aandeel ging 14,7 procent omhoog. Het bedrijf uit de koker van zakenman Richard Branson wil onder meer bemande ruimtevluchten aanbieden aan betalend publiek.

Ford

Autofabrikant Ford dikte 3,1 procent aan. Het bedrijf gaat twee fabrieken bouwen met de Zuid-Koreaanse accuspecialist SK Innovation om accu's te bouwen voor zijn elektrische voertuigen. Eerder deze week introduceerde Ford een elektrische versie van zijn populaire pick-uptruck F150. Voor die auto heeft het bedrijf naar eigen zeggen al tienduizenden bestellingen.

Cisco ging 0,7 procent omhoog, ondanks tegenvallende vooruitzichten. Volgens het bedrijf staan de winstmarges onder druk door toeleveringsproblemen. Het aandeel Kohl's kelderde ruim 10 procent, ondanks beter dan verwachte prestaties van het winkelconcern. Beleggers zijn bang dat de hoge omzetten tijdelijk zijn.

De euro stond op 1,2228 dollar, tegen 1,2222 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 62,05 dollar. Brentolie zakte 2,6 procent in prijs tot 64,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

9 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

11 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

12 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

14 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

15 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

17 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

17 uur geleden