Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant Oatly grote stijger op groen Wall Street

NEW YORK (AFN) - Beursdebutant Oatly ging donderdag flink omhoog. Ten opzichte van de verkoopprijs van de aandelen van 17 dollar werd een winst geboekt van 19 procent. De fabrikant van zuivelvervangers haalde 1,4 miljard dollar op met zijn beursgang.

Wall Street steeg verder ook. Na bestudering van de notulen van de Federal Reserve was de angst voor inflatie en renteverhoging weer wat verder weg. Techbedrijven, die eerder deze week nog flinke klappen kregen, voerden nu het herstel aan. Apple steeg bijvoorbeeld 2,1 procent, Intel kreeg er 1,1 procent bij en Google-moeder Alphabet werd 1,6 procent hoger gezet.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 hoger op 34.084,15 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4159,12 punten en technologiegraadmeter Nasdaq sloot met een winst van 1,8 procent op 13.535,74 punten.

Snap

Snap, het bedrijf achter filmpjesapp Snapchat, kondigde aan meer met augmented reality te willen doen. Daarbij worden echte beelden met digitale effecten gecombineerd. Zo komt Snap onder meer met een nieuwe bril die foto's kan maken maar waar deze keer ook een augmented reality-functionaliteit inzit. Snap steeg 5,8 procent.

Ook ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic steeg hard. Beleggers waren verheugd over de aankondiging van het bedrijf dat er nog dit weekend een nieuwe testvlucht met ruimtevaartuig SpaceShipTwo Unity wordt gehouden. Het aandeel ging 14,7 procent omhoog. Het bedrijf uit de koker van zakenman Richard Branson wil onder meer bemande ruimtevluchten aanbieden aan betalend publiek.

Ford

Autofabrikant Ford dikte 3,1 procent aan. Het bedrijf gaat twee fabrieken bouwen met de Zuid-Koreaanse accuspecialist SK Innovation om accu's te bouwen voor zijn elektrische voertuigen. Eerder deze week introduceerde Ford een elektrische versie van zijn populaire pick-uptruck F150. Voor die auto heeft het bedrijf naar eigen zeggen al tienduizenden bestellingen.

Cisco ging 0,7 procent omhoog, ondanks tegenvallende vooruitzichten. Volgens het bedrijf staan de winstmarges onder druk door toeleveringsproblemen. Het aandeel Kohl's kelderde ruim 10 procent, ondanks beter dan verwachte prestaties van het winkelconcern. Beleggers zijn bang dat de hoge omzetten tijdelijk zijn.

De euro stond op 1,2228 dollar, tegen 1,2222 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 62,05 dollar. Brentolie zakte 2,6 procent in prijs tot 64,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

52 minuten geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

54 minuten geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

2 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

3 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

4 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

5 uur geleden