Debutant Oatly grote stijger op groen Wall Street
NEW YORK (AFN) - Beursdebutant Oatly ging donderdag flink omhoog. Ten opzichte van de verkoopprijs van de aandelen van 17 dollar werd een winst geboekt van 19 procent. De fabrikant van zuivelvervangers haalde 1,4 miljard dollar op met zijn beursgang.
Wall Street steeg verder ook. Na bestudering van de notulen van de Federal Reserve was de angst voor inflatie en renteverhoging weer wat verder weg. Techbedrijven, die eerder deze week nog flinke klappen kregen, voerden nu het herstel aan. Apple steeg bijvoorbeeld 2,1 procent, Intel kreeg er 1,1 procent bij en Google-moeder Alphabet werd 1,6 procent hoger gezet.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 hoger op 34.084,15 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4159,12 punten en technologiegraadmeter Nasdaq sloot met een winst van 1,8 procent op 13.535,74 punten.
Snap
Snap, het bedrijf achter filmpjesapp Snapchat, kondigde aan meer met augmented reality te willen doen. Daarbij worden echte beelden met digitale effecten gecombineerd. Zo komt Snap onder meer met een nieuwe bril die foto's kan maken maar waar deze keer ook een augmented reality-functionaliteit inzit. Snap steeg 5,8 procent.
Ook ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic steeg hard. Beleggers waren verheugd over de aankondiging van het bedrijf dat er nog dit weekend een nieuwe testvlucht met ruimtevaartuig SpaceShipTwo Unity wordt gehouden. Het aandeel ging 14,7 procent omhoog. Het bedrijf uit de koker van zakenman Richard Branson wil onder meer bemande ruimtevluchten aanbieden aan betalend publiek.
Ford
Autofabrikant Ford dikte 3,1 procent aan. Het bedrijf gaat twee fabrieken bouwen met de Zuid-Koreaanse accuspecialist SK Innovation om accu's te bouwen voor zijn elektrische voertuigen. Eerder deze week introduceerde Ford een elektrische versie van zijn populaire pick-uptruck F150. Voor die auto heeft het bedrijf naar eigen zeggen al tienduizenden bestellingen.
Cisco ging 0,7 procent omhoog, ondanks tegenvallende vooruitzichten. Volgens het bedrijf staan de winstmarges onder druk door toeleveringsproblemen. Het aandeel Kohl's kelderde ruim 10 procent, ondanks beter dan verwachte prestaties van het winkelconcern. Beleggers zijn bang dat de hoge omzetten tijdelijk zijn.
De euro stond op 1,2228 dollar, tegen 1,2222 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 62,05 dollar. Brentolie zakte 2,6 procent in prijs tot 64,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
38 minuten geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
3 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
3 uur geleden