Dealer Van Mossel denkt dat repareren Citroëns ongeveer week kost
WAALWIJK (ANP) - Autodealerbedrijf Van Mossel denkt dat de reparaties voor de grote terugroepactie van Citroëns in Nederland het bedrijf ongeveer zeven tot tien dagen duren. Volgens een woordvoerder verwachten de Citroën-dealers van het concern, die vooral in Noord-Holland zitten, ongeveer 3300 auto's te repareren aan defecte airbags.
"Wanneer wij de airbags hebben, en die komen er snel aan, hebben we een week tot tien dagen nodig om klanten te helpen met vervangen", aldus de woordvoerder. Van Mossel heeft een extra callcenter ingericht vanwege de terugroepactie. Citroën-moederbedrijf Stellantis vergoedt de reparaties.
De terugroepactie gaat om 33.260 Citroëns C3 en DS3 die zijn gemaakt tussen 2009 en 2019. Stellantis roept eigenaren op om niet met deze auto de weg op te gaan voordat een defecte airbag is vervangen. Airbags van fabrikant Takata kunnen als ze worden geactiveerd ontploffen, waarbij metalen delen rondvliegen. Onlangs overleed in Frankrijk een automobiliste hieraan.
Zomervakantie
Van Mossel heeft in totaal 7000 van de bewuste Citroëns verkocht. Maar een deel daarvan rijdt in een gebied waar het logischer is om de auto's naar andere garages te brengen, legt de woordvoerder uit.
Met de zomervakantie in aantocht is het vaak een drukke periode voor autogarages. Maar brancheorganisatie BOVAG zegt dat reparaties met een hogere prioriteit, zoals bij terugroepacties, voorrang krijgen.
Een algehele verwachting over de duur van de terugroepactie kon de koepelorganisatie niet geven. Stellantis reageerde ook niet direct op de vraag hoe lang de terugroepactie duurt.
Drive-terugroepactie
Stellantis kwam met een zogeheten stop drive-terugroepactie, waarbij automobilisten met klem wordt gevraagd niet met de auto te rijden. Wie dat toch doet en een ongeluk krijgt, krijgt volgens een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars waarschijnlijk niet snel problemen met de verzekering.
"Tenzij heel gekke dingen gebeuren, zijn mensen gewoon gedekt. In theorie zou het kunnen dat een verzekeraar vindt dat iemand nalatig is geweest. Maar dan zou je heel goed moeten kunnen bewijzen dat de schade is veroorzaakt door het defect waarvoor de terugroepactie geldt en iemand daar ook vanaf wist. In de praktijk zal dat heel lastig zijn", zegt hij.
Het grootste deel van de verzekeringen van automobilisten is bovendien een Wettelijke Aansprakelijkheidsverzekering, voor schade of letsel die een automobilist veroorzaakt bij iemand anders. Die gevallen zijn sowieso gedekt.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
12 uur geleden