Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Woongaard in Serooskerke heeft straks eigen ‘dorpshuisje’

De Woongaard in Serooskerke heeft straks eigen ‘dorpshuisje’

SEROOSKERKE - Een wasmachine kun je makkelijk delen met de buren. En de auto en gereedschap ook. Die zijn straks dan ook voor algemeen gebruik in De Woongaard. Een gemeenschappelijk gebouw vormt het hart van dit nieuwe, ecologische wijkje met 25 huizen dat moet verrijzen in Serooskerke. “We krijgen ons eigen dorpshuisje, waar we bijvoorbeeld samen kunnen eten, maar ook thuiswerken en klussen”, vertelt Nadia Berkelder, die in De Woongaard hoopt te gaan wonen.

Het Veerse college van burgemeester en wethouders heeft het bestemmingsplan al goedgekeurd. De gemeenteraad buigt zich er volgende maand over. Geeft zij ook groen licht, dan begint de huizenbouw naar verwachting na de zomer. “Er komen 25 huizen, in kleine blokjes en rijtjes, in de oude perenboomgaard aan de Vrouwenpolderseweg”, vertelt Berkelder.

Samen

Er zijn nog enkele huizen beschikbaar, voornamelijk grotere woningen, geschikt voor gezinnen. De initiatiefnemers gaan voor een gemixt wijkje, met bewoners van alle leeftijden en huishoudens in verschillende samenstellingen. “De jongste bewoner is net geboren en de bedenker van De Woongaard, Frits den Heijer, is bijna zeventig.” Den Heijer had al zo’n acht jaar geleden een sociale buurtje om in te wonen voor ogen, vertelt Berkelder. “Hij wil niet wonen met alleen mensen van zijn eigen leeftijd om hem heen. De Woongaard wordt een levendige, groene wijk waar de bewoners naar elkaar omkijken.”

Die band is er volgens Berkelder nu al, want ‘samen’ is een belangrijk woord bij dit nieuwbouwproject. Toekomstige bewoners zijn betrokken bij het ontwerp van De Woongaard en bouwen de huizen mét elkaar. “Oorspronkelijk wilden we een aannemer inschakelen voor het gemeenschappelijke gebouw, maar dat willen we nu ook deels zelf bouwen. Dat is natuurlijk goedkoper, maar het is vooral leuk om samen bezig te zijn.” In dat ‘dorpshuisje’ kunnen de bewoners straks ook samen of voor elkaar klussen. Verder komen er werkplekken, logeerkamers en een zaal om samen te kunnen eten.

Ecologisch

Voorzieningen delen maakt de ecologisch voetafdruk van de bewoners, de belasting van de aarde door de mens, kleiner. Ook bouwen ze hun huizen met duurzame materialen. “De woningen zijn allemaal minstens energieneutraal. Door het gebruik van zonnepanelen en een warmtepomp is een gasaansluiting niet nodig en produceren de huizen meer elektriciteit dan een gemiddeld huishouden verbruikt.”
Berkelder ziet ernaaruit om met haar partner neer te strijken in De Woongaard. “Klussen kan ik niet zo goed haha, maar ik hou wel van koken. Ik zie al helemaal voor me hoe we op zomeravonden met z’n allen eten aan een lange tafel in de tuin.”

Op zaterdag 6 maart is er om 20.00 uur een online informatiebijeenkomst over De Woongaard. Kijk voor meer informatie op www.dewoongaard.info.

Meer uit Middelburg

Belg met bivakmuts en wapen rond middernacht opgepakt bij Oude Vlissingseweg, ‘wilde iemand laten schrikken’

MIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.

14 uur geleden
Juf Magda en juf Ineke met pensioen bij Cypressenhof

MIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.

15 uur geleden
Op acht dinsdagen rommelmarkt in Veere

VEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.

17 uur geleden
Kunst in het Licht van Walcheren

VEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.

1 dag geleden
Hulpdiensten opgeroepen voor mogelijk brandstichting aan Rijkesweg

WESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen. 

1 dag geleden
Auto rijdt van Polredijk en komt in dichtbegroeide bosschage tot stilstand

VEERE- Op de Polredijk heeft zaterdagavond een ongeval plaatsgevonden. Door onbekende oorzaak reed een personenauto daar in een flauwe bocht aan de andere kant van de weg de dijk af. De auto kwam, via het fietspad, achterstevoren in de dichtbegroeide bosschage terecht. Aanwezigen bij een feest aan de jachthaven hoorden de klap en alarmeerden de hulpdiensten.  Zij kwamen snel ter plaatse. Eén jongedame werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De auto werd getakeld door een bergingsbedrijf. Hierbij raakten meerdere boompjes beschadigd.

1 dag geleden
Man (39) voor vijfde keer aangehouden voor rijden onder invloed van drugs

MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur. 

2 dagen geleden