
De wereld volgens avonturier Poeziepier
GOES - Hij kwam speciaal voor de signeersessie in de Koperen Tuin van zijn overwinteringsadres in Spanje naar Goes. Niet voor niets, want het was steendruk in de boekhandel. “En een dag daarna ben ik weer teruggegaan”, zegt Pier de Koning, alias Poeziepier.
In de bundel ‘De wereld volgens Poeziepier’ staan tientallen gedichten van de zelfverklaarde flierefluiter, levensgenieter en avonturier.
Lockdown
Sinds hij is gestopt met zijn antiekhandel in de Sint Jacobsstraat in Goes zit Pier de Koning zo’n acht of negen van de twaalf maanden per jaar in het buitenland, het meeste in Marokko en Spanje. “Maar dit jaar ben ik veel in Nederland geweest. Toen Spanje in lockdown dreigde te gaan, ben ik snel terug naar Nederland gegaan. Anders was het wel erg eenzaam geweest. Dan ben ik veel liever in Goes, bij mijn vrienden.”
Tijdverdrijf
Na zijn pensioen is De Koning niet alleen veel gaan reizen, maar ook begonnen met dichten. Hij zag en ziet het in de eerste plaats als tijdverdrijf. Met een uitgave was hij niet bezig. “Ik maakte gedichtjes, liet ze lezen aan anderen en plaatste wat op Facebook. Met mijn vriend Stefan de Kroon op piano heb ik bovendien een paar keer opgetreden. Dat is ook ontzettend leuk om te doen. Op een gegeven moment belde Anton van der Weele, een oude kennis. Hij las mijn gedichtjes graag en zei dat hij een bundel wilde uitgeven. Zelf had ik er nooit over nagedacht.”
Illustraties
De inwoner van Colijnsplaat zocht nog een paar sponsors (die in de bundel staan vermeld) en legde contact met uitgever Anthoni Fierloos van Het Paard van Troje waarna De Koning aan de slag kon. Hij zocht ‘in mijn camper in Marokko’ zijn beste gedichten bij elkaar. Hij legde deze voor aan Van der Weele en Jan Willem Hament, die illustraties voor een aantal heeft gemaakt.
Observaties
De gedichten zijn opgedeeld in categorieën als horeca, observaties, culinair, dames, leven en dood. Sommige zijn grappig, andere ontroerend en weer andere ronduit ondeugend. “Mijn zoon zei dat zijn dochter de bundel af en toe met rooie oortjes zat te lezen”, schaterlacht De Koning. Hij vindt dat hij de laatste jaren is gegroeid als dichter. “In het begin was het rijmen om te rijmen, maar ik weet steeds beter dingen weg te laten. Minder is meer, dat idee. Ik krijg steeds meer reacties.”
‘De wereld volgens Poeziepier’ is in alle boekhandels te koop.
‘Moeder’
M’n moeder kwam net langs,
‘Da’s lang geleden ma!
‘Heb enkel nog een foto van je, ergens in ‘n la
Je hebt dit huis van mij nog nooit gezien
hoe wist je waar ik stond?’
‘Maar jongen toch, ik zweef hier net voorbij en zag ‘t aan de hond
Ja, ouwe zwerver, ik zocht je namelijk al jaren, moet wel ff wennen aan die snor en sik en lange haren
Leuk dat je nu ook gedichtjes schrijft en andere verhalen
Wacht! Ga gelijk je vader even halen
Ik heb ‘m bijgepraat over alles wat hij heeft moeten missen,
Weet je nog? Hoe we vroeger gezellig met z’n allen gingen vissen,
Zijn grootste hobby toch?
Heb jij die wedstrijdbekers nog?’
De traantjes rollen langzaam op m’n wangen,
Ook oude mannen kunnen naar hun moedertje verlangen.
Meer uit Beveland
WISSENKERKE - GlasDraad is donderdag 11 september officieel gestart met de glasvezelcampagne in de gemeente Noord-Beveland. Inwoners kunnen zich tot en met 15 december aanmelden voor een glasvezelaansluiting in hun woning. De komst van glasvezel betekent volgens de gemeente een belangrijke stap richting snel en stabiel internet voor inwoners en ondernemers in de dorpen en het buitengebied.
10 uur geledenWISSENKERKE - Burgemeester Meeuwisse heeft woensdag een felicitatiebezoek gebracht aan het echtpaar Koole - Van Dalen uit Wissenkerke. Het paar vierde die dag hun 60-jarig huwelijksjubileum.
11 uur geledenGOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.
13 uur geledenBORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.
15 uur geledenGOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.
16 uur geledenWOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
1 dag geledenVLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.
1 dag geleden