
De Vrij pakt met Internazionale titel in Italië
REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale is voor het eerst sinds 2010 kampioen van Italië geworden. De ploeg uit Milaan van international Stefan de Vrij is na het gelijkspel van Atalanta bij Sassuolo (1-1) met nog vier speelronden te gaan niet meer in te halen in de Serie A. Inter volgt Juventus op, dat de afgelopen negen jaar de titel pakte.
Inter, dat zelf zaterdag met 2-0 won bij Crotone, heeft 72 punten. AC Milan en Atalanta volgen op 13 punten en Napoli op 15 punten. Titelverdediger Juventus staat vijfde met 66 punten en moet later zondag nog in actie komen bij Udinese.
Atalanta moest winnen bij Sassuolo om het titelfeest van Inter uit te stellen. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini, met Marten de Roon en Hans Hateboer in de basis, kwam al in de 22e minuut met tien man te staan toen de uitgekomen doelman Pierluigi Gollini aanvaller Jeremie Boga onreglementair de weg naar het doel versperde.
Goosens
De ploeg uit Bergamo kwam wel op voorsprong. Robin Goosens maakte op aangeven van Malinovski de 1-0. In de tweede helft zorgde Domenico Berardi voor de gelijkmaker uit een strafschop. Luís Muriel kreeg een kwartier voor tijd de kans Atalanta op 1-2 te zetten, maar zijn inzet werd gestopt door keeper Andrea Consigli.
Inter doorbreekt na negen jaar de hegemonie van Juventus. AC Milan was in 2011 de laatste andere club die de 'Scudetto' pakte, daarvoor was Inter vijf keer op rij de beste voetbalclub van Italië geweest. In 2010 beleefden de 'Nerazzuri', de blauwzwarten zoals de bijnaam luidt, onder coach José Mourinho en met Wesley Sneijder hun absolute topseizoen met de winst van de titel, de Coppa Italia en de Champions League.
Negentiende titel
Onder trainer Antonio Conte pakt Inter nu de negentiende titel in de Serie A. De Vrij is na Sneijder de tweede Nederlandse voetballer die met Inter kampioen is geworden.
Napoli verspeelde in de strijd om de plaatsen in de top vier kostbare punten. In eigen huis bleef de ploeg steken op 1-1 tegen Cagliari. Victor Osimhen zorgde al in de 13e minuut voor de 1-0, Nahitan Nández zorgde diep in blessuretijd voor de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Een racistisch incident heeft tijdens en na het duel tussen Liverpool en Bournemouth (4-2) voor de nodige ophef gezorgd. Liverpool won de seizoensopening met 4-2, maar na afloop ging het vooral over Bournemouth-speler Antoine Semenyo, die zich in de 29e minuut bij de scheidsrechter meldde na racistische opmerkingen in zijn richting. Het duel lag enige tijd stil en de politie zette een man uit het stadion.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Federico Chiesa en Mohamed Salah hebben Liverpool aan een zwaarbevochten zege op Bournemouth geholpen (4-2). De Italiaanse invaller maakte in de 89e minuut het derde doelpunt van de kampioen in de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Premier League. Trainer Arne Slot bracht hem in de 82e minuut bij een gelijke stand (2-2) in het veld. Vervolgens bepaalde Salah diep in blessuretijd de eindstand.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PEC Zwolle heeft ook de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. De club was te sterk voor Telstar in Velsen (0-2). Koen Kostons maakte beide doelpunten.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Al-Nassr heeft de komst van Kingsley Coman bevestigd. De Franse aanvaller komt over van Bayern München, dat volgens mediaberichten 30 miljoen euro voor hem ontvangt.
15 uur geledenGERONA (ANP) - Daley Blind is met Girona slecht aan het nieuwe seizoen van La Liga begonnen. De verdediger verloor voor eigen publiek van Rayo Vallecano (1-3).
15 uur geledenASPACH (ANP) - Trainer Erik ten Hag is met zijn nieuwe club Bayer Leverkusen goed begonnen aan het Duitse bekertoernooi. Hij plaatste zich met een uitzege op SG Sonnenhof Großaspach (0-4) voor de tweede ronde.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft verdediger Giovanni Leoni van Parma overgenomen. De 18-jarige jeugdinternational uit Italië heeft een zesjarig contract ondertekend, zo meldt de kampioen van Engeland. Hij speelde afgelopen seizoen zeventien duels in de Serie A.
17 uur geleden