Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries waarschuwt voor te veel hoop bij zoektocht Tanja Groen

De Vries waarschuwt voor te veel hoop bij zoektocht Tanja Groen

HEEZE-LEENDE (ANP) - Peter R. de Vries tempert de verwachtingen bij de dinsdag in gang gezette nieuwe zoektocht naar Tanja Groen. Dat liet de misdaadverslaggever weten tijdens de eerste zoekdag naar de Maastrichtse studente. Zij verdween in 1993 op 18-jarige leeftijd en wordt sindsdien vermist. Dinsdag begonnen justitie en politie met het doorzoeken van een gebied op de Strabrechtse Heide in de Noord-Brabantse gemeente Heeze-Leende. De hei werd volgens de politie vaker genoemd als plaats waar Tanja Groen begraven zou zijn.

De politie gaat zoeken op een plek die uit onderzoek naar voren is gekomen als mogelijke begraafplaats. Met het zoeken in de buurt van een ven is dinsdag begonnen, en ook op woensdag en donderdag zal er worden gezocht, zei een woordvoerster van de politie. Met zware apparatuur wordt de bodemlaag eerst afgeschaafd. Daarna gaat een archeoloog kijken naar recente veranderingen in de bodemstructuur, lichtte een woordvoerster van de politie toe. Om 20.30 uur dinsdagavond liet de politie weten dat de zoekwerkzaamheden "voor vandaag klaar" zijn. "Woensdagochtend wordt verder gezocht,", twittert de politie.

De destijds 18-jarige studente verdween tijdens de introductieweek van de Universiteit Maastricht. Op 4 september 1993 gaven haar ouders Tanja Groen als vermist op. Sindsdien is op meerdere plaatsen naar haar gezocht.

Ooggetuigenverklaringen

Aanleiding voor de zoektocht nu zijn volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie ooggetuigenverklaringen, zowel recente als van langer geleden. "In het onderzoek komt heel vaak de Strabrechtse Heide naar voren", aldus deze woordvoerster. "In recente getuigenverklaringen ook."

"In 2019 zijn we begonnen met het aan elkaar knopen van alle losse en open eindjes in het dossier", aldus de woordvoerster van de politie. "Daarbij zetten we nieuwe technieken in. Dit is één van de scenario’s die we uitlopen. Maar er zijn meerdere scenario’s."

Één van de scenario's

De Vries volgt de zoektocht ter plaatse namens de familie van het verdwenen meisje. "Deze zoektocht is een poging, een mogelijkheid die we willen uitsluiten", zei De Vries. Hij waarschuwde voor hoog gespannen verwachtingen: "Eerst zien, dan geloven."

De zoektocht is volgens hem gebaseerd op verklaringen van ene Wim S., een moordenaar uit het naburige Geldrop. De Vries ziet er niet veel in. "Het is slechts één van de scenario’s. Er valt echter heel wat op af te dingen."

In januari 2020 zocht de recherche vergeefs in een graf op een kerkhof in Heugem bij Maastricht.

Meer uit Binnenland

Smartwatches kunnen helpen bij opsporen hartritmestoornissen

AMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.

2 uur geleden
Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

4 uur geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige medewerkster van een woonzorginstelling in Wierden van poging tot moord. Ze zou drie bewoners met opzet insuline hebben gegeven terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden.

5 uur geleden
OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.

5 uur geleden
Zorgen over advocatuur in VS, betoging bij consulaat Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.

5 uur geleden
Hersenstichting: aantal mensen met hersenaandoening loopt op

DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.

6 uur geleden
Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

7 uur geleden