Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank wil in drie jaar tot 500 arbeidsplaatsen schrappen

De Volksbank wil in drie jaar tot 500 arbeidsplaatsen schrappen

UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat reorganiseren. Bij het financiële concern achter merken als SNS, ASN Bank, RegioBank en BLG Wonen verdwijnen de komende drie jaar 400 tot 500 banen, ruim een tiende van het personeel dat nu werkzaam is bij de bank. Gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten. Tegelijkertijd geeft de bank aan dat er volgens de nieuwe strategie op termijn ook banen zullen ontstaan, waar nieuwe medewerkers voor worden aangetrokken.

Hoe de nu aangekondigde reorganisatie precies wordt ingevuld, is overigens nog niet bekend. De Volksbank kwam met de aankondiging na een moeilijk coronajaar, waarin bovendien sprake was veel onrust rond het ontslag van financieel directeur Pieter Veuger. Die was slechts een aantal maanden in dienst. Later vertrok ook operationeel directeur Mirjam Verhoeven, na meningsverschillen over de gang van zaken, het te voeren beleid en de te volgen koers. De recent aangetreden nieuwe topman Martijn Gribnau wilde vrijdag inhoudelijk niets zeggen over de kwesties.

De problemen bij de Volksbank liggen gevoelig, omdat de bank nog altijd in staatshanden is. De hele affaire kan ook nog een staartje krijgen. Veuger stapte namelijk naar de rechter om zijn ontslag aan te vechten. Komende week wordt de uitspraak verwacht. De Volksbank wacht ook nog op de uitkomsten van een onafhankelijk onderzoek naar de dynamiek in de directie en de interactie met de raad van commissarissen.

Maatschappelijke koers

Als onderdeel van de nieuwe strategie breidt de Volksbank ook zijn dienstverlening aan kleinzakelijke ondernemers uit, en er wordt gekeken om meer financiële producten van derden aan de man te brengen. Dat wordt al gedaan met hypotheken en verzekeringen, maar Gribnau ziet meer kansen. Het is daarnaast de bedoeling dat SNS meer jongeren gaat aanspreken en met RegioBank wil het concern de lokale aanwezigheid verspreid over land verbreden.

Met deze plannen kiest de Volksbank er duidelijk voor om verder te gaan op de maatschappelijke koers die al was ingezet. Gribnau wil vooral beoordeeld worden op scores die klanten aan de bank geven. Maar tegelijkertijd moeten de resultaten ook omhoog. Hij streeft naar een "passend rendement" voor de aandeelhouder en denkt de overheid met deze koers op termijn meer opties te geven voor een besluit over de toekomst van de bank.

De Volksbank zag de winst vorig jaar met 37 procent kelderen tot 174 miljoen euro. Een deel van de winstval komt voor rekening van de reorganisatie, waarvoor de bank 45 miljoen euro opzij zette. Ook moest de bank een voorziening nemen van tientallen miljoenen voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Voor dit jaar rekent de Volksbank op een lagere winst. Dat komt deels door lagere rente-inkomsten van hypotheken. De bank benadrukt daarbij dat door de coronacrisis nog veel onzeker is.

Meer uit Financieel

India meldt eruit te zijn met EU over vrijhandelsakkoord

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.

33 minuten geleden
Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

2 uur geleden
ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.

3 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

3 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

3 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

3 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

5 uur geleden