Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Volksbank wil in drie jaar tot 500 arbeidsplaatsen schrappen

De Volksbank wil in drie jaar tot 500 arbeidsplaatsen schrappen

UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat reorganiseren. Bij het financiële concern achter merken als SNS, ASN Bank, RegioBank en BLG Wonen verdwijnen de komende drie jaar 400 tot 500 banen, ruim een tiende van het personeel dat nu werkzaam is bij de bank. Gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten. Tegelijkertijd geeft de bank aan dat er volgens de nieuwe strategie op termijn ook banen zullen ontstaan, waar nieuwe medewerkers voor worden aangetrokken.

Hoe de nu aangekondigde reorganisatie precies wordt ingevuld, is overigens nog niet bekend. De Volksbank kwam met de aankondiging na een moeilijk coronajaar, waarin bovendien sprake was veel onrust rond het ontslag van financieel directeur Pieter Veuger. Die was slechts een aantal maanden in dienst. Later vertrok ook operationeel directeur Mirjam Verhoeven, na meningsverschillen over de gang van zaken, het te voeren beleid en de te volgen koers. De recent aangetreden nieuwe topman Martijn Gribnau wilde vrijdag inhoudelijk niets zeggen over de kwesties.

De problemen bij de Volksbank liggen gevoelig, omdat de bank nog altijd in staatshanden is. De hele affaire kan ook nog een staartje krijgen. Veuger stapte namelijk naar de rechter om zijn ontslag aan te vechten. Komende week wordt de uitspraak verwacht. De Volksbank wacht ook nog op de uitkomsten van een onafhankelijk onderzoek naar de dynamiek in de directie en de interactie met de raad van commissarissen.

Maatschappelijke koers

Als onderdeel van de nieuwe strategie breidt de Volksbank ook zijn dienstverlening aan kleinzakelijke ondernemers uit, en er wordt gekeken om meer financiële producten van derden aan de man te brengen. Dat wordt al gedaan met hypotheken en verzekeringen, maar Gribnau ziet meer kansen. Het is daarnaast de bedoeling dat SNS meer jongeren gaat aanspreken en met RegioBank wil het concern de lokale aanwezigheid verspreid over land verbreden.

Met deze plannen kiest de Volksbank er duidelijk voor om verder te gaan op de maatschappelijke koers die al was ingezet. Gribnau wil vooral beoordeeld worden op scores die klanten aan de bank geven. Maar tegelijkertijd moeten de resultaten ook omhoog. Hij streeft naar een "passend rendement" voor de aandeelhouder en denkt de overheid met deze koers op termijn meer opties te geven voor een besluit over de toekomst van de bank.

De Volksbank zag de winst vorig jaar met 37 procent kelderen tot 174 miljoen euro. Een deel van de winstval komt voor rekening van de reorganisatie, waarvoor de bank 45 miljoen euro opzij zette. Ook moest de bank een voorziening nemen van tientallen miljoenen voor leningen die mogelijk nooit meer terugbetaald worden. Voor dit jaar rekent de Volksbank op een lagere winst. Dat komt deels door lagere rente-inkomsten van hypotheken. De bank benadrukt daarbij dat door de coronacrisis nog veel onzeker is.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

2 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

4 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

5 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

12 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

16 uur geleden