De Volksbank verhuist naar nieuw hoofdkantoor in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat verhuizen. De kantoren van het concern achter merken als SNS, ASN en RegioBank in Utrecht en Den Bosch worden komende jaren verplaatst naar nieuwe locaties in die steden, heeft de bank aangekondigd.
Zo gaan de ongeveer 2000 medewerkers van het hoofdkantoor in Utrecht eind 2026 van de huidige locatie, Croeselaan 1, naar het ernaast gelegen pand aan de Croeselaan 15. Dat pand wordt eerst volledig verbouwd. In Den Bosch gaat het om ongeveer 450 medewerkers. Zij gaan medio volgend jaar van Pettelaarpark 120 naar het pand Belvédère I aan de Magistratenlaan.
Volgens de Volksbank zijn de verhuizingen nodig omdat de huidige kantoren niet meer goed aansluiten bij het nieuwe hybride werken. Ook voldoen de panden niet aan duurzaamheidseisen van het concern en is sprake van aflopende huurcontracten.
Tweede Kamer verdeeld
De Volksbank komt voort uit het in 2013 genationaliseerde financiële concern SNS Reaal en is nog altijd in handen van de Nederlandse staat. NLFI, de stichting die de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert, concludeerde vorige week in een rapport dat privatisering via een beursgang of onderhandse verkoop de beste opties zijn voor de Volksbank.
In de Tweede Kamer zijn de meningen over de toekomst van de Volksbank verdeeld. Sommige partijen zouden graag zien dat de bank in overheidshanden blijft om tegenwicht te bieden aan de commerciële banken die het bancaire landschap domineren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
37 minuten geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
50 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
7 uur geleden