De Volksbank hoopt op snel toekomstbesluit ondanks val kabinet
UTRECHT (ANP) - De Volksbank, bekend van de ASN Bank, RegioBank en SNS, hoopt dat er toch snel een besluit komt over de toekomst van de bank als eigendom van de staat. Inmiddels demissionair minister Sigrid Kaag (Financiƫn) wilde eigenlijk eind dit jaar met een "richtinggevend besluit" komen, maar het is onduidelijk of dit overeind blijft nu het kabinet is gevallen. De Volksbank-topman Martijn Gribnau zegt "graag door te gaan op de ingezette route".
Net als met veel andere kwesties is het nu de vraag of besluitvorming over de toekomst van de Volksbank door de Tweede Kamer als controversieel wordt verklaard. Dat zou betekenen dat de Kamer wacht met de behandeling van de zaak totdat er een nieuw kabinet is aangetreden.
De Volksbank, staatseigendom sinds de nationalisatie van het zieltogende SNS Reaal in 2013, zegt geen voorkeur te hebben voor de daadwerkelijke toekomst van de onderneming. "Wij staan open voor alle opties, zolang ons DNA maar overeind blijft", zei topman Gribnau bij de presentatie van de halfjaarcijfers. "De aanvankelijk uitgestippelde route vind ik logisch en daar staan we achter, maar dit is de politieke realiteit."
Demissionair minister Kaag heeft ook gezegd dat zij de Kamer wil laten meepraten over de toekomst van de Volksbank, voordat zij met een besluit komt. In de Kamer lopen de meningen uiteen. Weliswaar lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor een scenario waarin de Volksbank niet terugkeert naar de beurs, maar een min of meer publieke functie krijgt.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
9 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
22 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden