De Volksbank hoopt op snel toekomstbesluit ondanks val kabinet
UTRECHT (ANP) - De Volksbank, bekend van de ASN Bank, RegioBank en SNS, hoopt dat er toch snel een besluit komt over de toekomst van de bank als eigendom van de staat. Inmiddels demissionair minister Sigrid Kaag (Financiën) wilde eigenlijk eind dit jaar met een "richtinggevend besluit" komen, maar het is onduidelijk of dit overeind blijft nu het kabinet is gevallen. De Volksbank-topman Martijn Gribnau zegt "graag door te gaan op de ingezette route".
Net als met veel andere kwesties is het nu de vraag of besluitvorming over de toekomst van de Volksbank door de Tweede Kamer als controversieel wordt verklaard. Dat zou betekenen dat de Kamer wacht met de behandeling van de zaak totdat er een nieuw kabinet is aangetreden.
De Volksbank, staatseigendom sinds de nationalisatie van het zieltogende SNS Reaal in 2013, zegt geen voorkeur te hebben voor de daadwerkelijke toekomst van de onderneming. "Wij staan open voor alle opties, zolang ons DNA maar overeind blijft", zei topman Gribnau bij de presentatie van de halfjaarcijfers. "De aanvankelijk uitgestippelde route vind ik logisch en daar staan we achter, maar dit is de politieke realiteit."
Demissionair minister Kaag heeft ook gezegd dat zij de Kamer wil laten meepraten over de toekomst van de Volksbank, voordat zij met een besluit komt. In de Kamer lopen de meningen uiteen. Weliswaar lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor een scenario waarin de Volksbank niet terugkeert naar de beurs, maar een min of meer publieke functie krijgt.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
16 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
18 minuten geledenNORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
2 uur geleden