
De Veste wordt De Geluksvogel in Brede School Tholen
THOLEN - Woensdag 24 maart mocht het dan eindelijk bekend worden gemaakt. De Veste in Tholen, een school voor speciaal (basis)onderwijs, gaat vanaf 1 augustus ‘De Geluksvogel’ heten. “Wij hebben lang op de nieuwe naam zitten broeden”, zegt directeur Jasper Winkelhuijzen. De nieuwe locatie in de Brede School Tholen vraagt om een nieuwe naam. Wij willen een school zijn waarin de samenwerking met andere scholen voorop staat.”
De ouders, leerlingen en het team zijn gevraagd mee te denken over de nieuwe naam. Daar kwamen heel veel verschillende namen uit. Er werd gezocht naar een vrolijke, unieke naam met inhoud. Uiteindelijk werd het team tijdens een studiedag geïnspireerd door een reeks kinderboeken van Leo Bormans. In deze boeken ‘Geluk voor Kinderen’ staan mooie verhalen over geluk waarin vogels een positieve hoofdrol spelen. Zo kwam de school op de naam ‘De Geluksvogel’. Elke groep krijgt straks zijn eigen vogelnaam met een passend verhaal. Kinderen op ‘De Veste’ zijn geluksvogels omdat er kennis en middelen beschikbaar zijn om goed te kunnen aansluiten en meer aandacht te kunnen geven waardoor er groei ontstaat bij kinderen met ontwikkelingsachterstanden. Dit komt mede omdat onze maatschappij extra in de leerlingen investeert.
Kinderen op ‘De Geluksvogel’ zijn zeker geen pechvogels. Een prachtig nieuw gebouw, een gedreven team en kleine groepen maken ‘De Geluksvogel’, als onderdeel van stichting Respont, tot een klein expertisecentrum voor leerlingen met allerlei achterstanden op het gebied van leren, gedrag en sociaal emotioneel gebied. Speciaal (basis)onderwijs in de breedste zin van het woord. ‘De Geluksvogel’ krijgt begin juni de sleutel en zal na de zomervakantie starten in het nieuwe gebouw.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
9 uur geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
1 dag geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
1 dag geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
2 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
2 dagen geledenTHOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.
3 dagen geleden