'De twist op het einde is briljant'
MIDDELBURG - Het personeel van De Drvkkery geeft elke week een leestip.
Dit keer is het - hoe kan het ook anders in de Kinderboekenweek - een kinderboek. Marlous tipt John Condon en Matt Hunt met ‘De piraten komen’. “Tom staat elke dag op de heuvel om te kijken of er piraten aankomen. Hij weet zeker dat ze komen. Hij wacht en wacht en wacht. Dan ziet hij een schip. Hij stormt de heuvel af en schreeuwt: ‘De piraten komen eraan! Verstop je! Snel!’. Alle dorpsbewoners zoeken een plekje om zich te verstoppen. Het is echter vals alarm. Het zijn geen piraten, maar het is een vissersbootje."
Herhaling
"Na een aantal keer vals alarm zijn de dorpsbewoners het zat. Ze verstoppen zich niet meer. Of dat slim is? Het is een heerlijk boek om voor te lezen dat dankbaar gebruik maakt van de kracht van herhaling. Ik vind het grappig, vrolijk en verrassend. Zo wordt de traditionele rolverdeling doorbroken. En de twist op het einde is briljant! Daarnaast springen de illustraties van de pagina’s af, vol details. Zoek maar eens naar alle dorpsbewoners als zij zich verstopt hebben. Het boek is voor alle jongens en meisjes vanaf drie jaar, maar minstens net zo leuk voor degene die voorleest.”
Meer uit Middelburg
ARNEMUIDEN - Op een camping aan de Kraaijenholseweg in Arnemuiden heeft vrijdagavond een uitslaande brand plaatsgevonden. Vanwege de aanwezigheid van gasflessen werd door de brandweer snel opgeschaald naar een grote brand.
15 uur geledenMIDDELBURG - Wandelen door weer en wind, Jacqueline Berkel maalt er niet om. Het begeleiden van de wandelgroep gaat gewoon door. "Behalve op feestdagen", zegt Jacqueline, "dan slaan we een keer over."
15 uur geledenDOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - In diverse buurtapps en via wijkagenten wordt gewaarschuwd voor een nieuwe oplichterstruc. "Wij zien verschillende berichten voorbij komen op social media dat er in buurtapps gewaarschuwd wordt voor zogenaamde volkstellers die met een smoesje bij mensen proberen binnen te komen. Dit zou op meerdere plekken in Nederland zijn gebeurd," meldt een wijkagent. Ook in buurtapps worden inwoners opgeroepen extra alert te zijn.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
1 dag geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
2 dagen geleden