De toppers van de Burgemeester van Stapelestraat
Diana van den Berge uit de Burgemeester van Stapelestraat in Tholen is wat je noemt een kartrekker. In haar vorige straat zorgde ze voor verbinding en in haar nieuwe wijk heeft ze die rol voortgezet. Ze vindt het belangrijk dat de buurtbewoners een fijne band hebben onderling en heeft dan ook samen met wat anderen de activiteiten voor Burendag 2021 opgezet.
Anderhalf jaar geleden verhuisden Diana en haar gezin naar hun nieuwe huis. Binnen de kortste keren was er een appgroep over het op elkaar afstemmen van schuttingen, maar die app is inmiddels uitgegroeid tot buurtapp. “We gebruiken het overal voor. Uitzoeken bij je kind binnen aan het spelen is, zoekgeraakte postpakketjes en informatie over de gezamenlijke glazenwasser”, somt ze op.
De buren hebben een fijne band: “Het is een fijn idee dat je op elkaar kunt rekenen. Laats ging mijn brandalarm af en ik kreeg meteen een appje en is iemand naar binnen gegaan. Gelukkig was het loos alarm, maar het feit dat mensen op je (huis) letten is al een geruststellend idee.” Diana wil de band tijdens Burendag versterken dus heeft ze zich hard gemaakt voor deelname.
Tijdens Burendag werd de hut die de kinderen samen met buurman Carl hebben gebouwd afgebroken. “Het begon als hutje maar al snel werd het een villa. De kinderen hebben er veel plezier van gehad, maar nu is het tijd voor wat anders. De gemeente voerde de rommel af. We hadden pannenkoeken en zijn we met de buurt gezellig samen geweest. Een topdag!”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Op weg naar het nieuwe Bravis ziekenhuis in West-Brabant is een belangrijke mijlpaal bereikt. Na een uitvoerige selectie, die bijna zes maanden heeft geduurd, is de bouw voorlopig gegund aan consortium FourCare. FourCare is een samenwerking tussen de gerenommeerde bouwbedrijven Trebbe en Van Wijnen en technisch dienstverleners Unica en Equans.
34 minuten geledenOUD-VOSSEMEER - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gaan lijsttrekkers op donderdag 12 maart met elkaar in debat in De Vossenkuil. Ze bespreken zes actuele thema's, zoals parkeerproblemen en woningbouw. Alle lijsttrekkers zijn uitgenodigd om aan te schuiven.
15 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 4: ChristenUnie Tholen.
18 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 3: Algemeen Belang Tholen.
21 uur geledenTHOLEN - Tholenaren zijn positiever geworden over hun leefomgeving en de gemeente. Dat laat de burgerpeiling van 2025 zien. Op alle hoofdthema's scoort de gemeente Tholen beter dan in 2021. De stijgende lijn is bovendien sterker dan het Nederlandse gemiddelde.
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.
1 dag geleden