De toppers van de Burgemeester van Stapelestraat
Diana van den Berge uit de Burgemeester van Stapelestraat in Tholen is wat je noemt een kartrekker. In haar vorige straat zorgde ze voor verbinding en in haar nieuwe wijk heeft ze die rol voortgezet. Ze vindt het belangrijk dat de buurtbewoners een fijne band hebben onderling en heeft dan ook samen met wat anderen de activiteiten voor Burendag 2021 opgezet.
Anderhalf jaar geleden verhuisden Diana en haar gezin naar hun nieuwe huis. Binnen de kortste keren was er een appgroep over het op elkaar afstemmen van schuttingen, maar die app is inmiddels uitgegroeid tot buurtapp. “We gebruiken het overal voor. Uitzoeken bij je kind binnen aan het spelen is, zoekgeraakte postpakketjes en informatie over de gezamenlijke glazenwasser”, somt ze op.
De buren hebben een fijne band: “Het is een fijn idee dat je op elkaar kunt rekenen. Laats ging mijn brandalarm af en ik kreeg meteen een appje en is iemand naar binnen gegaan. Gelukkig was het loos alarm, maar het feit dat mensen op je (huis) letten is al een geruststellend idee.” Diana wil de band tijdens Burendag versterken dus heeft ze zich hard gemaakt voor deelname.
Tijdens Burendag werd de hut die de kinderen samen met buurman Carl hebben gebouwd afgebroken. “Het begon als hutje maar al snel werd het een villa. De kinderen hebben er veel plezier van gehad, maar nu is het tijd voor wat anders. De gemeente voerde de rommel af. We hadden pannenkoeken en zijn we met de buurt gezellig samen geweest. Een topdag!”
Meer uit Tholen
THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
9 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
13 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
15 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
18 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
1 dag geleden