
De spanning stijgt bij Muziektheater Zeeland: ‘Eindelijk laten zien waaraan we zo lang gewerkt hebben’
GOES - Weekblad de Bode volgde vorig jaar de voorbereidingen van Muziektheater Zeeland voor de uitvoering van de musical ‘Michiel de Ruyter’ op de voet. Vanwege de coronacrisis viel het hoogtepunt van het 75-jarig bestaan echter in het water. Het jubilerende gezelschap hoopt, na bijna tweeënhalf jaar, het stuk vanaf deze week op de planken te brengen. Voor Tom de Maat (16) en Carmen Vorst (20) is dit de tweede productie waaraan ze meewerken.
“Mijn moeder had de auditieoproep voor Ciske de Rat gezien en dacht dat dat wel iets voor mij zou zijn”, vertelt Tom. “Ik had nog geen ervaring met toneelspelen en dacht dat ik niet door zou gaan, maar toch ben ik bij het ensemble gekomen. Ik vond het meteen een hele gezellige groep, want iedereen hoort er gewoon bij. Nu heb ik voor het eerst een rol. Ik speel Engel, de zoon van Michiel, en een paar kleinere rollen, zoals die van lid van de Staten-Generaal. Ik zing geen solo’s, maar wel in het koor. Wat mij het meeste aanspreekt is de combinatie tussen het toneelspelen, zingen en dansen. Ik vind het wel spannend, maar heb er heel veel zin in. Vooral als het zo ver is en alles bij elkaar komt, het decor en de de kleding. Het is heel mooi om te zien waar je zo lang voor gerepeteerd hebt”.
Groeien
Ook voor Carmen is het de eerste keer dat ze een rol heeft. “Dat vind ik wel spannend, want het legt toch een druk op je. Maar ik heb vanaf mijn vierde altijd gedanst en op de middelbare school heb ik ook veel op het toneel gestaan. Eerst deed ik alles los, zang, dans en acteren maar toen zag ik voor het eerst een musical. Ik vond dit meteen zo gaaf dat ik bij Muziektheater Zeeland ben gegaan. In Michiel de Ruyter speel ik de eerste voorzangster op de bruiloft en ook speel ik een Statenlid. Bovendien doe ik mee aan de grote dans op het einde. Ik vind het leuk dat ondanks de grote leeftijdsverschillen we allemaal heel goed kunnen samenwerken. Ik zie ook hoe sommige mensen groeien. Dat vind ik heel mooi om te zien. Ik heb zelf ook veel geleerd. Als ik met iemand speel, kan ik daar helemaal in mee gaan. Sommigen hebben zo’n fantastische mimiek. We zijn nog volop bezig met de laatste repetities en ik heb zo veel zin in de uitvoering. Na tweeënhalf jaar is het eindelijk zo ver!”
Muziektheater Zeeland speelt de voorstelling ‘Michiel de Ruyter’ op vrijdag 12 november (première) en zaterdag 13 november in theater de Mythe in Goes, zaterdag 20 november in de Stadsschouwburg in Middelburg en zaterdag 27 november in het Scheldetheater in Terneuzen. Kijk voor meer informatie op: muziektheaterzeeland.nl.
Meer uit Beveland
'S HEER ARENDSKERKE- De vrijwillige brandweer van Heinkenszand is vrijdagavond ingezet voor een buitenbrandje aan de Spoorstraat. Daar stond een stukje van de beplanting langs de weg in brand. Hoe het kon dat de beplanting vlam gevat heeft is niet duidelijk.
1 uur geledenDRIEWEGEN- De Westerscheldetunnel in de richting van Terneuzen is vrijdagavond enige tijd afgesloten geweest. De oorzaak hiervan was een aanrijding tussen drie auto's op de N62 ter hoogte van de tunnel. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse maar niemand hoefde naar het ziekenhuis overgebracht te worden. Vlak voor middernacht werd de tunnel weer opengesteld.
2 uur geledenWESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle is niet zomaar een museum, maar een levendig centrum van sociale en culturele activiteiten. Ivo van Beekhuizen weet dat als geen ander. Sinds 2006 is hij nauw betrokken bij de organisatie en heeft hij het Polderhuis zien groeien tot een dynamische ontmoetingsplek. Aan de keukentafel vertelt hij over zijn eigen ontwikkeling en over de unieke sfeer van de hechte gemeenschap waarin hij opgroeide. 'Je kent iedereen, het is een heel hechte gemeenschap.'
3 uur geledenCOLUMN - Een paar jaar geleden kreeg ik van iemand wat aantekeningen toegestuurd,waarin hij terugblikt op zijn belevenissen als politieagent in het vooroorlogse Goes.
5 uur geledenMIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
1 dag geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
1 dag geleden