Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘De saamhorigheid is groot in Nisse’

‘De saamhorigheid is groot in Nisse’

NISSE - Pittoreske adresjes, groen en stilte te over in Nisse. Er wonen mensen juist voor de rust, maar er zijn ook inwoners die elkaar graag opzoeken, vertelt Agnes Thoen over haar dorp. “Ik vind het mooi dat die mengelmoes van mensen elkaar accepteert. Je kunt hier zijn wie je bent.”Nu ze moeder is, ziet Agnes ook de voordelen van opgroeien in een klein dorp voor haar kinderen. Ze bracht zelf haar jeugd door in Baarland en haar zoon Owen (11) en dochter Gwen (7) zijn geboren in Nisse, waar het gezin bijna vijftien jaar woont. “Zij pakken makkelijk de fiets om naar een vriendje of de speeltuin te gaan. Doordat we hier ook een school hebben, wonen klasgenootjes in de buurt. En er is sociale ‘controle’ op een prettige manier.”

Agnes zet zich graag in voor haar dorp, bijvoorbeeld als voorzitter van T.O.N., die in en om Nisse activiteiten voor jong en oud organiseert. Dat lukt niet zonder vrijwilligers, maar daaraan heeft Nisse volgens Agnes geen gebrek. “De saamhorigheid is groot in Nisse. Daardoor konden we bijvoorbeeld met een beperkt budget ons kerstfeest Kossemisse ter Nisse organiseren. Er kwamen zo’n duizend bezoekers op af. Op school hebben de kinderen er werkjes voor gemaakt en die zien ze dan weer als ze naar het feest gaan. Zo leren ze ook dat je samen meer bereikt dan alleen.”

Nisse voelt echt als thuis voor Agnes. “Het is een mooi en leuk dorp. Als bij een rondje hardlopen de kerk weer in zicht komt, geeft dat altijd een fijn gevoel.”

Meer uit Beveland

Eerste peuter-kleutergroep van Zeeland geopend in Goes

GOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.

1 uur geleden
Zeeuwse provincie haalt Canadese kennis in huis voor nucleair onderwijs

BORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.

2 uur geleden
Traumahelikopter opgeroepen voor medische noodsituatie Goes

GOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.

4 uur geleden
Ondergrondse containers Wolfertsplein worden verplaatst

WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.

17 uur geleden
Onderzoek in Vlissingen en Kloetinge leidt tot vier aanhoudingen en vondsten drugs en vuurwapen

VLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.

22 uur geleden
Nieuwe expositie in gemeentehuis Borsele

HEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester. 

1 dag geleden
Boegbeelden WEA Stadsloop nemen afscheid tijdens 28e editie

GOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.

1 dag geleden